Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mennyire nézik...

Egyetemen mennyire nézik szigorúan a hiányzásokat?

Figyelt kérdés

Van előttem egy olyan lehetőség, hogy ausztriába mehetnék au-pairnek szeptembertől. Viszont egyetemre is jelentkeztem...és a helyzet, hogy mindkettőt nagyon szeretném. A sulit azért mert már másodszor jelentkeztem komm.médiára, most ha minden igaz felvesznek, a munkát pedig mert pénz és mert nyelv. Szeretném összeegyeztetni a kettőt, de hiányzások mindenképpen becsúsznának. Mennyit hiányozhatok, hogy megy ez?

Köszi előre is.


2011. máj. 11. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:

az előadásokról ált. lehet hiányozni (kivéve, ha látogatásköteles, de sztem az ritka)

a gyakorlatokról viszont csak 3x lehet hiányozni, max. 4x (de az már necces)

nálunk így van (ELTE BTK)

2011. máj. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előadásoknál általában nem nézik, szemináriumokról viszont 2x hiányozhatsz csak, szóval sztem ez nem fog így menni... Halasztani nem lehet így mindjárt az elején, igaz?
2011. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Darcy01 ***** válasza:

Vannak olyan gyakorlati órák, ahol kötelező megjelenni és nézik is a hiányzást (azt hiszem az órák 30 %-áról lehet hiányozni), az előadások többségében nem iratnak névsort a tanárok. Szóval eléggé változó. Én a BME-re járok.

Kérdezz meg olyan embert, aki oda jár, ahova te szeretnél, hátha többet tud mondani.

2011. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Általában a gyakorlatokról csak 3 hiányzás megengedett. Esetleg azt megpróbálhatod, hogy ha felvesznek, átkéred magad levelezőre, és akkor elég, ha a vizsgaidőszakra hazajössz.


Vagy halasztasz egy évet, az egyetemi helyed megvár, avagy a kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad.

2011. máj. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet azt kéne...mármint megkérdezni. Egyébként próbáltam megkeresni a legjobb megoldást, de abban is úgy jön ki, h. kéthetente megyek csak be:S
2011. máj. 11. 19:02
 6/9 anonim ***** válasza:

ZH-t is kell írni évközben...

Ha felvesznek passziváltasd magad, HA lehetséges, ezt meg kell kérdezni.

2011. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem mindenhol bírnád ezt csinálni, speciel a komédián simán megcsinálod így is a ZH-kat, hogy alig jársz be.
2011. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia

hát ez nem is egyetem,vagy szakfüggő,hanem tanár.van olyan előadás ahonnan 2x lehet hiányozni valahol senkit nem izgat h bejártál-e,van ahol az órák felén ott kell lenni,gyakorlatról nekem volt h 1x lehetett hiányozni,azt is be kell potolni.és ha évközbe zh-d lesz??mert előadásból is van nekem 2x félévente,és ha nem megyek el vagy nem sikerül akkor vizsgázni se mehetek..de van olyan gyakszim ahol 2 hetente irunk+nagy zh+ szóbeli felelés,szóval ezt igy neked senki nem fogja megmondani hogy a te szakodon mi lesz..főleg h minden félévben más tárgyak vannak.szerintem a kettő együtt a tanulás miatt se menne..persze lehet dolgozni suli közben csak ne menjen a tanulás rovására.nem biztos hogy megéri.. remélem tudtam segiteni.

2011. máj. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben felvettek passzívvá kell magad tenni. Lehetséges az első félévtől (az egyik barátom rögtön jelentkezés után kihagyott egy évet, tavaly szeptember óta) kihagyni akár egy évet is és akkor lesz időd egy dologgal foglalkozni.

Az pedig, hogy passzív leszel nem jár semmilyen hátránnyal, szóval ha teszem azt államilag támogatottként vesznek fel abból sem jár le, csak egy dologra kell majd vigyáznod, hogy félév körül újra be kell állítanod majd, hogy passzív légy, mivel ez szemeszterekre vonatkozik.

2011. máj. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!