Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most mégis beszámítják a...

Most mégis beszámítják a pontokba angol nyelvű szakra az angol nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

ma kaptam egy e-mail a regisztrációs csomagomról és ez volt benne:


Fontos változás a 2011. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban, hogy a felsőoktatási intézmények felvételi eljárásairól szóló 237/2006. (XI.27.) Korm. rendelet 2011. március 27-i hatállyal aszerint módosult, hogy a jelentkezés során megjelölt képzés nyelvéből szerzett nyelvtudásért ismét lehet többletpontot számítani.



Mégis hány pontot, és miért február 15-e után szólnak erről?????????????????????????????????????????????????????


2011. máj. 12. 23:23
1 2
 1/13 anonim válasza:

Valamelyik illetékes csemetéje ilyen szakra jelentkezett, s nem volt neki egy másik nyelvből nyelvvizsgája? :)


Bocsi, ez gonoszkodó volt.

De komolyra fordítva: elolvastam a módosító rendeletet, s az valóban azt tartalmazza, hogy - néhány pont kivételével - a módosítások az aláírást követő 5. napon hatályba lépnek, azaz léptek.


Nem találtam meg azt a részt, ami az általad idézetteket szabályozta volna, de lehet, hogy azért, mert az a korábban hatályos változatban egy plusz kitétel volt, s a módosítással törölték, így a mai napon hatályosban már nincs benne.


Mindenesetre a felvi pontszámító kalkulátora még nem veszi figyelembe mondjuk az angol nyelvvizsgát egy angol képzési nyelvű szakra.


Ha mégis beszámít, az nagyon érdekes, pláne annak tükrében, hogy már csak a sorrend változtatható, új szakot nem lehet felvenni. :(

2011. máj. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi a választ, mellesleg rólam van szó nem a csemetémről :D szóval ezt nagyon késői értesítésnek tartom, mert szó sem volt róla korábban egyrészt, másrészt meg akkor nem dobok ki 30 ezer ft-ot egy másik nyelvből nyelvvizsgára,amiatt,hogy bekerüljek angol nyelvű szakra, ahol eddig nem számított az angol nyelvvizsgámért a pont...ezt megtehetik komolyan,hogy csak így ideböknek a jelentkezés után 3-4 hónappal?????? mert így mást is megjelöltem volna, ahova eddig esélyem se volt bejutni....
2011. máj. 13. 00:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Na én meg azért nem mentem el angol nyelvvizsgára, mert úgyse kell az angol nyelvű szakhoz... (szakmai közép):)
2011. máj. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Bocsi, félreértettél:) a "valamelyik illetékes csemetéje" alatt azt értettem, hogy a kormányrendeletek szövegébe módosítási joggal rendelkező illetékesek egyikének csemetéje bizonyára ilyen szakra jelentkezett, s nem volt másik nyelvből nyelvvizsgája, ezért gyorsan módosították a kormányrendeletet.

S maximálisan egyetértek Veled, hogy ez nagyon nem korrekt eljárás, a jelentkezési határidő után ilyen módosítást azonnali hatállyal bevezetni.

Azért nem baj, ha megvan a másik nyelvvizsgád is, később úgyis kellhet. Sok sikert a későbbiekben!

2011. máj. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Ja, és még annyi, hogy valószínű, az "illetékes csemetéje" bizony megjelölte azt a szakot, amit Te nem is mertél. (Mert esetleg sejtette(?), megérezte(?), hogy módosítani fogják az adott kormányrendeletet.:()
2011. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

igen, így már értem :) és azt mondom,hogy egyrészt teljesen igazad van és sajnos a fejeseknél ez így megy, úgyhogy valószínűleg ez így is van, másrészt meg ezt sosem fogjuk megtudni, mert ezek bevédik egymást és nem fog kitudódni... :S

és nem azt bánom,hogy most 30 ezerért jelentkeztem egy olyan nyelvvizsgára amire "rá voltam kényszerítve" a pontok miatt, hanem,hogy lehet,hogy nem sikerül és így felesleges volt, de muszáj volt megtennem ezt a lépést,mert eddig szó sem volt ilyen rendelet mégcsak gondoltatáról sem..namind1 ez a kisebb bosszúság, de így nem jelöltem meg olyan helyet ahova szívesen mennék, de esélyem se volt..

és egyébként mennyi többletpontot ér??? mert azt elfelejtették közölni, a felvin meg nincs info, a telefont nem veszik fel.. :S

2011. máj. 13. 23:59
 7/13 anonim válasza:

(Sosem fog kiderülni. Hisz eleve nem is verték nagy dobra. Azokat nem is tájékoztatták, akik nem idegen nyelvű szakra jelentkeztek! Úgyhogy sokan nem is tudnak róla, hogy kicsit átverték őket.)

Én úgy gondolom, hogy ugyanazokat a pontokat éri a nyelvvizsga, mint a magyar szakokon, ahova enélkül a módosítás nélkül is beszámít(ott), azaz középfokú nyenvvizsga 28 pont, felsőfokú 40, ill. akárhány nyelvvizsgáért összesen max. 40. Angolból felsőfokúd volt? Akkor tényleg nem kellett volna kidobnod most a 30e-t a másikra. De ha csak közép, akkor megérte. (De továbbra is fenntartom, hogy egy nyelvvizsga nem rossz befektetés, ha másikból felsőfokúd van, akkor se:) )

2011. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én a BGF-et jelöltem meg, ott az angol nyelvű nemzgazdot és én kerestem a levelemben ezt a rendeletet, de nem találtam:S Te hova jelentkeztél?
2011. máj. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Na tessék, megdőlt az elméletem: az előző bejegyzés alapján: még azok közül se mindenkit értesítettek, akit pedig érint? Azért kíváncsi leszek a legvégére: majd írjátok ide légyszi, hogy tényleg beszámították-e nektek a nyelvvizsga pontokat. Köszi!
2011. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
szia! én is BGF-re jelentkeztem viszont kermarkra, ami a másik karon van! nekem sem a levélben volt, hanem küldtek egy e-mailt is arról,hogy küldtek levelet!!! és akkor odabiggyesztették ezt a szösszenetet is..te nem kaptál????????
2011. máj. 16. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!