Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem oktatják a modern...

Miért nem oktatják a modern zenét és a média ismeretet ugyan olyan óraszámban mint az irodalmat és klasszikus zenét?

Figyelt kérdés
Azt gondlom, hogy a film történelem sokkal jobban meghatározza a mai kultúránkat mint egy egy régi irodalmi alkotás. Ugyan olyan fontos sokatmondó filmek készültek mint irodalmi müvek. A zenében olyan híres mai zenék írodnak akiket pl az angol királynö is elismer stb... Ezeket miért nem vagy csak kevés óraszámban oktatják?
2009. márc. 12. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezen én is elgondolkodtam, hogy minek ennyire nagyon erőltetni az emberre az irodalmat, mikor a többi művészeti ág is ott van. Bizonyára azért, mert sokat lehet belőle tanulni, de most őszintén: ha valaki megfogadná azt, amit a 4 év alatt a különböző versek tanulságaiból megjegyzett, felkötné magát.
2009. márc. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Rossz a rendszer. Ha elmész nyugatra, akkor ott már kb. fele-fele arányban tanítják ezeket. De feltételezem, hogy egy itthoni alapítványi vagy magániskolában is.
2009. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

èn 10 év végeztem és már akkor is oktatták a média ismeretet de nagyon kevés óraszámban. rettentö hasznosnak találtam, hogy nem csak néztük de értettük is a filmet. Majdnem úgy elemeztük ki mint egy verset.

De ezt szerintem sokkal nagyobb óraszámban kellene oktatni. ès a zenét is.

2009. márc. 13. 10:21
 4/4 anonim ***** válasza:
vannak olyan iskolák, ahol komolyabb a médis/filmtörténet-oktatás, pl nálunk is így volt, szinte minden évben volt heti pár órában médiaismeret, később faktként is választhattuk... különben kezd egyre divatosabbá, felkapottabbá válni ez a tantárgy. én személy szerint nagyon szerettem, és általában mindenkinél ez volt a tapasztalatom környezetemben. nagyon hasznos tantárgynak gondolom, nemcsak az általános műveltséget fejleszti, de új gondolkodásmódokra tanít, nem utolsósorban a vizuális gondolkodást is fejleszti...
2009. márc. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!