Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kémia középszintű érettségiben...

Kémia középszintű érettségiben, ha a számolás egyik részét elszúrtam (osztani kellett volna 1000-re, de én szoroztam) viszont utána képlettel, mindennel jól levezettem a feladatot, akkor az egy pont levonását jelenti?

Figyelt kérdés
Tehát az egész számolási példában, egy részlépés a rossz, a többi hibátlan. Csakhogy kijött egy ROSSZ részeredmény és én ugye azzal számoltam tovább, de HELYESEN. Ez egy részfeladaton belül volt, viszont a javítási útmutatóban pontról pontra le van vezetve, onnan látom, hogy ez az egy dolog rossz. Ez akkor egy pont levonását jelenti vagy a rossz részlépés miatt nullázódik a többi, helyesen számolt pont is?
2011. máj. 15. 09:24
 1/6 A kérdező kommentje:
*1000-rel
2011. máj. 15. 09:25
 2/6 A kérdező kommentje:
Kérlek, aki tud válaszoljon!
2011. máj. 15. 09:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, csak -1 pont.
2011. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugodtam. Mindenki szerint?
2011. máj. 15. 10:16
 5/6 anonim válasza:
én úgy tudom,hogy ez elvi hibának számít,mert azért nem m1,hogy osztasz vagy szorzol 1000-el,főleg h átváltásról van szó,..esetleg,...na szóval elvi hibánál meg nullázódik:/
2011. máj. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem átváltásról van szó, hanem az egyik képletet ugyan jól írtam fel (n= V x c) de véletlenül elosztottam V-vel. Tehát nem váltási, nem elvi hiba.
2011. máj. 15. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!