Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van a felvételi pontszámí...

Hogy van a felvételi pontszámítás?

Figyelt kérdés

2012-ben fogok érettségizni, de nem értem,hogy kell számolnom a pontokat... 450-et kéne elérnem. valaki leírná nekem részletesen, hogy hogy megy a pontszámítás? és az igaz, hogy 2012-ben már természettudományi tantárgyból is kell érettségizni? mert olyan is hallottam, hogy az utolsó 2 év évvégi jegye számít 1 természettudományi tárgyból, meg olyat is hogy érettségizni kell belőle.


nagyon köszönöm a segítséget :) L/16


2011. máj. 17. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:

hát nemtom hogy fog változni a rendszer, elvileg 500 pont lesz az elérhető max, most 480. szóval ezzel arányosan a 450-es célod is emelkedni fog gondolom.

én most érettségizek, és a jelenlegi pontszámítás a következő:


HAGYOMÁNYOS MÓDSZER:

-érettségi tantárgyak 11-12 év végi jegyeiből szerezhető: max 100 pont (50-50 évente, mindegy tantárgy 10 pontot ér, tehát ha 5ös vagy akkor 10 pont, ha 4es akkor 8, így tovább)

-érettségi vizsgák százalékeredményeinek átlaga: max 100 pont (összeadnak mindent és elosztják 5-tel XD)

-az egyetem által megjelölt két felvételi tantárgy érettségi százalékainak összege: max 200 pont (pl. ha a kért tárgyak irodalom és angol, akkor egy 80%-os irodalommal és egy 80%-os angollal 160 pontod lesz)

-pluszpontok (jelenlegi állás szerint): középfokú nyelvvizsga 28 pont, 2 középfokú nyelvvizsga 50 pont, felsőfokú nyelvvizsga 40 pont, emelt érettségi 40 pont, ezek mellett kiemelkedő sporteredmény, hátrányos helyzet, blah blah nézz utána ha gondolod)


DUPLÁZÓS MÓDSZER:

Fogod az előbbiekben is szereplő két egyetem által kért tantárgyat és az érettségin elért százalékaidat megduplázod.

Elvileg ez a nehezebb módszer, de ha géniusz vagy 2 tárgyból és tudsz 90% felettit produkálni belőlük, akár jövedelmező is lehet.

Pluszpontok természetesen ehez is adódnak.


remélem segítettem, sok sikert!

2011. máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"érettségi tantárgyak 11-12 év végi jegyeiből"

Ezen annyit javítanék, hogy nem az érettségi tárgyak év végi jegyei kellenek, hanem: magyar, matek, töri, egy nyelv, természettudományos tárgy (fizika/kémia/biológia/földrajz).

Persze a magyak, matek, töri érettségi tárgy is, de a nyelvnek nem feltétlenül kell ugyanannak a nyelvnek lennie az érettségin is, természettudományosból meg nem kötelező érettségizni, szóval annak sem kell egyeznie.


És ha már rátértem, ez kérdés is volt: A természettudományos érettségi csak egy terv, most már biztos, hogy 2013-ban sem fogják bevezetni, legkorábban 2014-ben. Szóval Tőled ez elég messze van, de aggódj.

2011. máj. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
jajj nagyon köszönöm mindenkinek :)
2011. máj. 17. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!