Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ápolónők, szülésznők! Szeretit...

Ápolónők, szülésznők! Szeretitek a munkátokat? Megbántátok, hogy erre a pályára mentetek?

Figyelt kérdés
A kettő közül melyiket ajánljátok jobban?
2011. máj. 18. 06:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ápolónő vagyok,azt tudom mondani hogy otthon ne maradj mert abból nem fogsz megélni.Én 4 éve Angliában dolgozom,megbecsülnek anyagilag is!

Soha nem megyek haza.

2011. máj. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nővérke vagyok. Szeretem a munkámat, mert nagyon jó mikor rámosolyogsz valakire és megnyugszik, vagy bemész dolgozni és örül neked. Nyilván olyat kell választanod ami téged jobban érdekel, azt hiszem a szülésznő kicsit nagyobb megbecsülést kap, viszont az ápolónő munkája változatosabb. Sokan szidják a nővéreket, épp ezért kell különbnek lenni a köztudatban élő faarcú pattogó hangú undok ápolóknál. Mindkét szakmában az a lényeg, hogy EMBER legyél.
2011. máj. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is szülésznőnek és ápolónak jelentkeztem! :) Szerintem ez egy olyan hivatás, amit az ember nem a pénzért csinál. Legalább is itthon, mert nem fizetik meg. Aki manapság ezt a szakmát választja és itthon marad ezzel számolnia kell. Én szülésznő szeretnék lenni és nem érdekelnek az anyagiak, ez az álmom. Eddig a kereskedelemben dolgoztam havi 70e-ért, úgy gondolom, hogy szülésznőként ha ennél kicsivel többet kapok és megvalósíthatom az álmaimat már megérte! :)
2011. máj. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Ja és ugyan még csak pár éve csinálom, gyerekem is van és még nem haltam éhen. Marha nehéz, de itt a családom, én meg ilyen vagyok, nem hagyom itt a szeretteimet. Kicsit irigy vagyok azok bátorságára akik kimennek külföldre, hát én gyáva vagyok :)
2011. máj. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én szülésznőként végeztem és al kell mondjam, h nem olyan egyhangú ez. Nem csak a szülőszobán dolgozik a szülésznő és nemcsak a szülés levezetése a dolga, hanem az egész vajúdás észlelése. Mi dolgozunk az osztályon nővérként, csecsemősként is és lehetőség van a műtőbe is bejutni, ha valaki akar valamint asszisztensként rendelőbe is be lehet jutni és meddőségi klinikűkon is nagy a szerepük. Tehát van annyira változatos, mint a nővéri munka.

Én sem maradtam Mo-on, de idekint nem kaptam munkát a szakmámban, viszont még mindig a gondozás a fő feladatom. Ettől függetlenől nincs olyan nap, h eszembe nem jutna.

A foglalkozás az anyákkal tényleg jó, tényleg ad valami pluszt az embernek viszont készülj fel, h a kollégákkal sokszor lesznek igazságtalanok. Én egyedül az orvosokkal jöttem ki + 1-2 szülésznővel, ők nagyon megbecsültek. A többiek rosszindulatúak voltak. Bocsánat az egészségügyisektől, de ez van és örüljenek, h cifrábbakat nem mondok, mert volt olyan is. :(

2011. máj. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"függetlenül"
2011. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Engem azzal próbálnak ezekről lebeszélni, hogy sok gyomorforgató dolgot látnék, és a munka miatt nehéz lenne gyereket nevelni. De ha egy embernek segíthetek, hogy jobb legyen neki, nem érdekel, hogy mennyire véres vagy éppen más van ott... Viszont a család miatt kicsit bizonytalan vagyok. Ti ezt hogy oldjátok meg? Tudtok elég időt együtt tölteni?
2011. máj. 18. 21:15
 8/8 anonim válasza:

Én is ápolónő vagyok, és az anyukám is. Jómagam még nem mentem vissza dolgozni a szülés után, de anya jól megoldotta. Persze, volt hogy egyik nap alig láttuk, de másnap akkor otthon volt.

Ja és kedves szülésznő nem szép dolog általánosítani, én pl tisztelem a szakmádat, a szépségeit a nehézségeit.

Mindkettő kemény és szép is. Tény és való, nehéz összeegyeztetni a családdal, mert ha reggel hatra bemész ki viszi bölcsibe a gyereket, és ki hozza el ha apa nincs otthon...kell majd a segítség, de meg fogom oldani és te is mert meg kell.

2011. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!