Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbuktathat a tanár ugy is...

Megbuktathat a tanár ugy is ha nem állok bukásra?

Figyelt kérdés
3,4-re állok és a tanár azt mondta,h az egyik dolgozatom rossz lett ezért újra kell járnom az évet.Ilyen van??
2011. máj. 23. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
bármit megtehet :/ ha úgy tartja kedve írkálhat neked egyeseket... sajnos vannak ilyen tanárok
2011. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nincs ilyen
2011. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen tanár leszek én is.
2011. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk vannak év végén osztályozó tanári értekezletek. Itt nem buknál meg.
2011. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy egy tanár vagy egy iskola követelményrendszerében egy adott tantárgy minden témazáróját minimum kettesre kell teljesíteni, de ilyenkor természetesen javítási lehetőséget kell adnia. Általában nem szoktak ilyen szigorúak lenni, de hogy bukásra állsz vagy nem, azt a tanár dönti el a jegyek alapján.


Ha az év végi jegy jelentősen eltér a károdra az átlagtól, az osztályzókonferencia magyarázatot kérhet a tanártól, és a magyarázattól függően vagy elfogadja, vagy felfelé módosítja a jegyet.

2011. máj. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem ha igazán kipécézett magának a tanár és olyan típusú is, simán megbuktathat. még ír be egypár egyest, vagy minden órán hatszor feleltet olyanból, amit még nem vettetek és megvan a bukta.

de nem lehet, h csak fenyegetőzött? nyilván ezt csak Te tudhatod, az alapján, h hogyan mondta.

2011. máj. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem olvasd el az erre vonatkozó jogszabályokat. megtalálod a neten is. amúgy nincsen ilyen, a tanároknak mindig a diák javára kell dönteniük. ha meg nem jogos akkor nem buktathat meg. előző válaszolóra reagálva, nem kérdezhet olyat, amit nem vettetek még. nincs ilyen, a tudás nem szimpátia alapján működik, ezen a diákok jövője múlik..
2011. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy rögtön jönnek az idiótaságok, hogy bármit megtehet, mert ő a mindenható, hát nem így van. A tanárnak nem írhat be csak úgy 1-eseket neked, nem tudom minek kell ennyi hülyeséget összehordani. 2003. évi LXI. törvény a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény módosításáról a tanár köteles a diákot tájékoztatni jegyei módosításáról, ha a diák ezt nem érzi igazságosnak megfellebezheti azt a 2007. évi CIV. törvény a felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény módosításáról szóló törvény alapján az iskolaszék tárgyalásán. És kötelező persze beírni a bukásértesítőt is, ha 3-asaid vannak nyugodtan szólj az igazgatónak, vagy pereld be az iskolát, 100%-osan igazad lesz.
2011. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Pontosan így vagyok ezzel én is ahogyan a kérdező!

Az szerintem elég hülyeség és ostoba döntés hogy pereljem be az iskolát!Még ha meg is adja azt az év végi jegyet amit érdemlek és lehet hogy átmegyek!De a következő éven a tanárok 70%-a megbuktatna...gondoljatok már a következményekbe is!Ne szállj olyannal szembe aki ellen nincsen esélyed!Lehet hogy év végén jól jársz de végül te húzod a rövidebbet!

2013. jún. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!