Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen szociális munkás...

Egyetemen szociális munkás szak, vagy főiskolán turizmus-vendéglátás? Melyik végzettség a keresettebb?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Részemről, inkább a szociális munkás szak, ha már a kettő között kell választani. Bár, én biztos nem tanulnám.


Manapság mindenhol turizmus-vendéglátás szakot végző/éppen végzett diákot látni.

Amolyan tipikus tömeg szak. Inkább keress valami kevésbé 'felkapottat'.

Én nemzetközi gazd. szakra járok kb 150 fővel együtt. És ez csak egy főiskola, egy évfolyam :]]

Nálunk a turizmuson kb. 200an vannak.

2011. máj. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mindkettő keresett. mekibe hambitsütni. tudom, hogy már unalmas ez az oltás, de ha egyszer sose tanultok belőle...
2011. máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én erre a mekibe hambitsütni dologra azt szoktam mondani, hogy oda bárki juthat, ha bulizni jár az egyetemre.
2011. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha megfordult a fejedben a szociális munka, szerintem a turizmus-vendéglátást elég hamar otthagynád :) tapasztalat.
2011. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

igen, elég különböző a 2 szak. ne az alapján válassz,hogy melyikkel tudnál elhelyezkedni, mert az egészen más kérdés, ha könnyen szeretnél elhelyezkedni akkor orvosnak vagy mérnöknek menj, hanem az a kérdés,hogy melyiket csinálnád szívesebben.


sajnos az előttem szólóknak is igaza van,mind2 szak "büfégyanús", évek óta a turizmusra jelentkeznek a legtöbben, szociális munka bár nem egy slágerszak, megélni nem fogsz belőle valószínűleg a végzettséged szerint. persze vannak kiskapuk mindig, a tehetség utat tör magának mindig, de elég kevesen vannak..ha mondjuk külföldben gondolkodsz akkor turizmus, ha belföld és nem zavar,hogy nem fogsz nagy összegeket haza vinni, akkor szociális munkás. vagy egy 3.ban is gondolkodhatsz..

2011. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nagyon bizonytalan vagyok, mert én most 5 éves spanyol tagozatra járok...ha a szoc. munkát választanám, nem tudnám hasznosítani a tudásomat, ha viszont a turizmust, akkor nagyon is. :/

2011. máj. 25. 17:34
 7/11 anonim ***** válasza:
a szoc munkát azért választottad, mert valamilyen segítő munkát szeretnél? miért nem mész el pályaválasztási tanácsadóhoz, nekem sokat segítettek és ingyenes!
2011. máj. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ige, nagyon érdekel például az idősekkel való foglalkozás, beteg gyerekek, stb. De szeretném kihasználni azt, hogy spanyol tagozaton vagyok, nagyon jól beszélem a nyelvet és ezt csak a turizmussal tudom. Meg azon belül is sokminden érdekel. Ezért vacillálok ennyire. :/
2011. máj. 27. 19:38
 9/11 anonim ***** válasza:
a spanyolodat egyáltalán nem csak turizmussal tudod kihasználni!!!a nyelv alap, ami mindenhol jól jön pluszként, de a turizmusnál alap.sztem inkább a szociális dolgokra koncentrálj, a turizmusban képzettség nélkül is elhelyezkedhetsz, vagy legrosszabb esetben egy 1 éves okj-val...
2011. máj. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ezt most jól megmondtam.. szóval a turizmusnál a spanyol nyelv csak alap, bármelyik másik területen plusz.
2011. máj. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!