Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mai világban miért gáz,...

A mai világban miért gáz, hogy tanulni járok egyetemre?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elvakult, ha van valami jó buli, és időm engedi, elmegyek, ugyanúgy élek társasági életet mint bárki más, viszont tény hogy egy-egy vizsga előtt két napig nem lehet kirobbantani otthonról. Nem elégszek meg kettes jegyekkel, emiatt viszont rengetegen lenéznek, nem értenek meg! Iszonyatosan rosszul esik, hogy folyamatosan meg kell magyaráznom miért nem jók nekem a kettesek, miért tanulok, miért küzdök... Két társasághoz szólna a kérdésem! Azok, akik hasonló cipőben járnak! Ti nem érzitek néha úgy, hogy gáz tanulni, hogy lenéznek emiatt?

A másik társaság, akik örülnek ha kettessel átcsúsznak, és kész: Miért fáj nektek ha valaki nem ilyen? Persze rendben nálunk is van olyan tantárgy, ahol én is örülök, ha átmegyek, de amiből tudom hogy kitudok sokkal többet is hozni, miért ne próbálnám meg?


2011. máj. 25. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg nem felvenni magadra. Én február eleje óta nem voltam bulizni, márciustól csak a tankönyveknek élek. Nem mert pedálozok, hanem mert az életem múlik (szószerint) a vizsgákon. Engem mondjuk nem piszkálnak(annyira), de én tudom, h mi az amit teljesítenem kell, én tudom, hogy mennyi időre van szükségem stb, mert el kell tudnom számolni önmagamnak, és azt a bizonyos lécet el kell elérnem, hogy tényleg büszke lehessek magamra, és nyugodt szívvel élhessem a nyarat, hogy teljesítettem az amit kell, és amit elvártak tőlem. Majd nyáron bulizok.


Nézd, közhelyek, de te nem fogsz szenvedni annyit a vizsgán, szeretni fognak a tanárok, és 100X jobb szakember leszel, mert 100 többet tudsz. Ennyi. Elöbb a kötelesség.


20/l

2011. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem érzem gáznak tanulni... engem egyes családtagok(nénjémék) néznek le h 22 évesen egyetemre járok...szerintük az lenne a jó, ha kimennék külföldre dolgozni,mondjuk takarítani(sima érettségivel másra ugyse lennék jó) VAGY menjek hozzá a pénzes barátomhoz és szüljek gyereket...no comment - -"


Le kell őket szarni magasról! Semmi közük hozzá, h milyen jegyeid vannak vagy h mennyit tanulsz-e! Ha ők olyan gyerekek, vagy sötétek,hogy nem fogják fel a tanulás fontosságát és emiatt még te érzed rosszul magad,lehet h rossz barátokat választottál :(

Inkább örülniük kellene a sikereidnek!

2011. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Más értékrend.
2011. máj. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nem gáz, sőt meglásd jól jársz majd vele! Én is a doktori iskola felvételire hajtok, ezért nekem sem elég a sima kettes, és leszarom ki mit gondol, csak irigyek.
2011. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
én még fiatal vok 12 éves és ált. isk- ba járok és mindenki cikiz, h mért tanulok úgyis mindenhova felvesznek, de én egy nagyon jó gimibe(Szent Istvánba) szeretnék menni és oda puszta 4esekkel sem bizti h bejutok, ja és szerintetek felvennének oda?5.- be év végén 3 db 4esem volt(matek, term.ism. infó), és most 6. ba is kb 3 vagy 4 db 4esem lesz(biosz(az még lehet 5ös,), föci, infó, töri) szerintetek hogy kellene tanulnom továbbra és mikor vennének fel oda, vagy már elrontottam a lehetőséget! mindenkinek a válaszára számítok, azoknak viszont különösen megköszönném aki oda jár/járt vagy rokaonai ismerősei jártak oda, h hogyan kerültek be?
2011. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

van egy pár Szent István Magyarországon

a 7. évvége és a 8. félév számít meg a felvételi

nem szokták nézni az 5.et 6.at

2011. máj. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igyekszem nem felvenni ezeket, illetve nem is foglalkozni velük, csak néha már túl soknak érzem amit kapok, és nem értem hogy miért én számítok csodabogárnak. Van magánéletem, sokat vagyok a családommal, a szeretteimmel, a kutyáimmal, a barátaimmal, ha kihagyhatatlannak érzek egy "bulit" és nem ütközik egy vizsgával/zh-val sem, akkor elmegyek, nem tartom magam egy pedálgépnek, még is annak vagyok elkönyvelve. Többnyire igyekszem ezzel nem foglalkozni, de pl a vizsgaidőszakok a legrosszabbak. Ha mondjuk kettest kapok egy vizsgán sok tanár azt mondja, hogy ha javítani szeretne valaki, nem írja be indexbe, a jegy nála megmarad, igazából veszíteni valóm nincs... lehet hogy még 2 napom rámegy a tanulásra, de ha úgyérzem ennél többet is kitudok hozni magamból akkor megteszem, és éppen ezért súgnak össze a hátam mögött, mondván, hogy más a hármasnak is örül, én meg megyek javítani pff... A másik, hogy a gondolkozásmódom, az hogy nem elégszem meg a kettesekkel a legtöbb tanárnak tetszik. Mintha örülnének neki, hogy valakit érdekel is a tárgy vagy az érdemjegye és nem csak kényszerből jár oda, ezért néhányan viszonozzák is az érdeklődést, és segítőkészebbek velem mint mondjuk mással, amit az "ellenzék" persze megint máshogy él meg. Sokszor nehéz, hogy ilyen mentalitású csoporttársaim vannak, de nagyon örülök, hogy megnyugtattatok, hogy más is jár hasonló cipőben, nem én vagyok a hülye. :)
2011. máj. 25. 23:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem titkon mindenki így áll hozzá a dolgokhoz. Aki nem, annak csak később lesz látszata...
2011. máj. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Szent Istvánosnak üzenem, hogy ilyen helyesírással hamar ki fogsz hullani még ha felvesznek is..
2011. máj. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem, csak azoknak a véleményére adj akik fontosak neked, gondolom a barátaid értékelik amit teszel, ellenkező esetben válogasd meg kit nevezel annak. mások meg nem számítanak :) szerintem nagyon jól teszed a dolgod! Én most fejeztem be a gimit, én is hajtottam, de nem voltam kitűnő, mellette a szórakozásra is volt időm, szóval nem egy strébi tanácsait látod.. :) megkérdezhetem mit tanulsz, hova jársz? :)


18/L

2011. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!