Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvettem egy órát, de a...

Ha felvettem egy órát, de a vizsgáját nem, az tanegységelhagyásnak számít? Illetve, ha igen, akkor kevesebb ösztöndíjat kapok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát az egy tárgyfelvétel mínusz. Nekik mindegy hogy miért nem mentél el vizsgázni, a kreditet buktad és attól függ, miből számítják az ösztöndíjat, beleszámíthat.
2011. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vizsgázol egy tárgyból, nem kapsz rá jegyet, nem írják be az indexedbe, és akkor egy darab forint ösztöndíjat sem fogsz kapni. Ha elhagysz akár csak egy tárgyat, akkor az átlagodat nem számolják, kb olyan, mintha 0 lenne.
2011. máj. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez milyen egyetem? Ilyen fogalom általánosságban nincs. Én a BME-re járok, és erről még nem hallottam.

Nálunk ha nem mész el vizsgázni, akkor bukod arra a félévre a tárgyat, fizetsz valamennyit, de ennyi. Utána még akárhányszor felveheted. Az ösztöndíj képzését sem zavarja, persze nyilván egy bukott tárgy átlagszámítás szempontjából olyan, mintha fel sem vetted volna. Tehát alacsonyabb lesz az átlagod, de nem bukod el az egész ösztöndíjat, ha kijön a megfelelő átlag.

Ez így van a BME-n, de nyilván Te nem oda jársz, mert akkor nem ismernél ilyen fogalmakat. Szóval egyszerűbb lenne segíteni, ha megírnád, hova jársz.

2011. máj. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Egyetem-függő. Például az ELTÉ-n teljesen másképp van, mint ahogy a második írta.

A legegyszerűbb dolog az lenne, ha ott kérdeznéd meg, ahová jársz. Mondjuk a TO-n. Biztosan kompetensebb választ kapnál, mint itt félinformációk alapján olyanoktól, akik azt hiszik, mindenütt úgy működnek a dolgok, mint náluk.

2011. máj. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ELTE-re járok, mit jelent, hogy telejsen másképp működik?
2011. máj. 27. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!