Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kiknek ajánljátok az egyetemet...

Kiknek ajánljátok az egyetemet? Debreceni, Miskolci, valamint a gödöllői Szent István Egyetemre jelentkeztem gazdálkodási és menedzsment szakra. De már nem vagyok biztos abban, hogy bírnám a 'kiképzést'. Ezekről az egyetemekről esetleg vélemény?

Figyelt kérdés

érettségi eredmények:

magyar 100/80

közgazdaságtan:100/73

német 117/76

töri 100/60

matek 100/57


2011. máj. 31. 22:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

hát mostmár jelentkeztél, igazából szerintem már ilyenkor lényegtelen :) persze még sorrendet változtathatsz. hát az én rangsorom: gödöllő, debrecen, miskolc.

gödöllőn a barátomnál szoktam lenni a koliban, de már voltam bent az egyetemen is. szerintem nagyon szép. nem túl pörgős város, de azért vannak jó bulik, a kolik körül is, szóval néha nehéz is tanulni:) de viszont szép helyen meg barátságosak az emberek. mg az egész város szép, nem csak az egyetemi rész. Debrecenben az egyetemváros a leggyönyörűbb, az egyetem valami csoda az biztos :) csak nehéz lehet oda a közlekedés, meg túl sok ember, óriási egyetem, ezért ott annyira nem foglalkoznak az emberekkel. miskolc szerintem egy elég piszkos város meg veszélyes is, igaz az egyetemváros egész jó, igazából ki sem kell nagyon onnan menned mert megtalálsz ott mindent. hát nem tudom, több ismerősöm jár oda, mondják hogy nagy gondot fordítanak a közösségformálásra, az emberek nagyrészt mégis nagyképű és goromba, főleg idegen emberekkel.

Bocs ha hosszú lett, nem tudom segítettem-e most valamit :D

2011. máj. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

persze,köszi a véleményedet :)

még arra lennék kíváncsi,h mennyire nehéz bent maradni eggyetemen?mert sokan mondják h kevesebbet kell tanulni,mint középiskolában,de viszont hallottam olyat is,h sírva végzik el az egyetemet,annyira nehéz..:S ráadásul elég lusta típus vagyok..:S

2011. máj. 31. 23:04
 3/15 anonim ***** válasza:
Előző, debreceni egyetemváros alatt pontosan mit értesz? Én itt nőttem fel, de ez nekem kicsit magas. A DE elég szétszórt 2000 óta, a város minden szegletében van egy kara jóformán. Sőt még a város kívül is. De tény, az ex KLTE főépülete elég szép.
2011. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
57%-os matekkal biztos, hogy gaz.men-re akarsz menni?
2011. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nagyon fontos a matek?:S
2011. jún. 1. 13:11
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem is 58% volt a matekom, mégis megcsináltam mind2 matekot. Ha úgy állsz hozzá, meg lehet csinálni. :)
2011. jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem menj Debrecenbe ott buli az egész. Az egész egyetem oktatási modellje az hogy adjunk mindenkinek diplomát, érezzék jól magukat bulizzanak stb. hozzanak jövőre meg azután minél több leendő elsőst.


Ez jó a diáknak is hisz lesz diplomája meg az egyetemnek is mert felmarkolják a sok fejpénzt meg költségtérítést.


Az egyetemi légkör is jó.

2011. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
tapasztalat?
2011. jún. 1. 21:02
 9/15 anonim ***** válasza:

Oda járok.....


Vannak nehezebb szakok/karok (pl infókar) de összességébe nem látok senkit, hogy megszakadna a tanulástól.... aki passzív félévre megy az nagyon kevés szinte nincs is, ki meg nem rugnak senkit max átrakják költségesre még az sincs megszabva hogy x idő alatt el kel végezni hogy diplomát kapj.....

2011. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Tesómnak 39%os lett a matek érettségije, és BGF re jár és most fog diplomázni :)Gazdálkodási és menedzsment szakon :)) szóval kb senkit nem érdekel, hogy milyen lett a matekod ...sőőt nekem sem lett a legjobb és mégis SZTE re megyek :))

Ha szeretnél tanulni, akkor bírni fogod...és úgyis az lesz benned, h megkell csinálni... s szerintem amúgy a debreceni a legjobb.... a miskolciról rosszakat hallottam, bár mondjuk a gödöllői is jó, csak a legjobb az biztos, h a debreceni...

2011. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!