Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a tapasztalatok a szóbeli...

Mik a tapasztalatok a szóbeli érettségivel kapcsolatban? (lentebb)

Figyelt kérdés

Eléggé tartok a szóbeli érettségitől!!:S:S Nem megyek egyetemre, vagy egyéb felsőoktatási intézménybe, szóval csak a 2-esre hajtok.2 hetem van, hogy megtanuljak kb 60 tételt összesen.Az a baj, hogyamit eddig megtanultam, már azt sem tudom 100%-osan, egyszerűen lehetetlen szerintem ennyi tételt megtanulni:S:S

Mindennek örömére az érettségi elnök egy hárpia lesz a tapasztalatok szerintz, bele fog kötni amibe csak bele lehet...,és ezt a tanárok tuti, hogy nem elrettentésképp mondják, hogy töbet tanuljunk, hanem tényleg így van, a visszajelzések is ezt mutatják felőle.


2011. jún. 2. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem 80 tételem van 2 hétre..

én nem tudom, hogy mit sír itt mindenki, álljatok neki tanulni.. két hetet ki lehet bírni.. reggel felkelsz 7kor, lefekszel 10kor és óránként 10-20 percet pihensz.. ennyi..

2011. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi elnököt szard le magasról. Kérdezhet amit akar, nem számít bele a feleletedbe, egyedül csak az a fontos, amit a tanároddal beszélsz.

2 hét alatt 60 tétel az semmi, ne nyavalyogj, ülj le és tanuld meg, nem nehéz az. A tanárok is rendesek lesznek, nem az az érdekük, hogy egy másik iskolából jött elnök előtt lejárassák a sulijukat, hogy mennyien megbuknak ott.

2011. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 hét 60 tételre? Tyűha, meg ne szakadj. Nekem három napom volt 90 valahány tételre - szóbeli ér. előtt összejöttek a dolgok, így alakult. Meg tudtam tanulni, bár akkor reggel hattól éjfélig nyomtam. Egügyin kívül mindenből 5 kaptam (és egügyből is csak azért 4, mert a negyvenből 1 tételt nem tudtam, és belehúztam).


Oszd el a hatvanat 12-vel - napi öt tétel, az nem sok -, és a maradék kettőben még ismételni is tudsz. :)

2011. jún. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 18 dupla tételem volt 3 napra, tehát 36... ebből két napom elment a kidolgozásra. Harmadik napon kialudtam magam, felkeltem 10 körül és hajlani 2-ig nyomtam. :) Sajna előtte több más vizsgám volt, így a kidolgozással foglalkozni esélyem sem volt ennél előbb. Másnap olyan 5-öst kaptam vizsgán mint a huzat. Semmi sem lehetetlen. 60 tételre két hét bőven sok is! :) Viszont egy jó tanács. Attól hogy nem szeretnél továbbtanulni, ne a kettesekre hajts, mert sosem tudhatod mikor kerülsz olyan helyzetbe, hogy szükséged lesz egy szakképzésre, vagy diplomára, nehogy akkor előröl kelljen emiatt kezdened az egész érettségi mizériát. Tedd a lécet a maximumra, és max nem sikerül... Igyekezz a legjobbat kihozni magadból, ne a kettesért menj!
2011. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bumbi02 ***** válasza:

én nem tudom, hogy mit sír itt mindenki, álljatok neki tanulni.. két hetet ki lehet bírni.. reggel felkelsz 7kor, lefekszel 10kor és óránként 10-20 percet pihensz.. ennyi..


ez azér kicsit sok.. nem kell elbszni erre 2 hetet... én speciel ma voltam töri emelten. úgy "tanultam" : tnap fogtam tételeket átnéztem a cimeket hogy melyik amelyiket tudom - mert évközben megtanultam, akkor van rá idö böven - és melyiket kell átolvasnom.. alapból a 12.es tananyagos tételeket nem kellett átnéznem, igy egész sok kiesett.

amúgy meg nekem most az érettségis 90 tételem mellé van okj-s vizsgámhoz is 60 szóbeli és 12 gyakorlati tételem.. megoldható simán. nem kell túlparázni.. egyetemen fél évente van "érettségi"...

2011. jún. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugi meglehet tanulni a tételeket.:)

A tanárok úgyis rendesek lesznek, nem akarnak megbuktatni senkit érettségin (persze van néhány sz*rházi).

Mivel a kettesre hajtasz így legfőbb tanácsom az a tanulással kapcsolatban, hogy próbáld legalább olyan szinten elsajátítani az anyagot, hogy tudják pár mondatot szólni róla, akkor már megvan a kettes.

2011. jún. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!