Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosira jelentkezők...

Az orvosira jelentkezők legnagyobb többsége valóban intellektuális családi környezetből származik?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, igaz-e az állítás, miszerint olyanok vannak többségben az orvosi karon, akiknek szüleik is már orvosok, vagy legalább más értelmiségi szakmában dolgoznak (mérnök, jogász, tanár)?
2011. jún. 3. 01:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Régebben lehet így volt, most már szerintem ez nem aktuális. A saját példám ennek pont ellent mond, anyám, apám orvos, nálam nem volt ilyen egyértelmű, kipróbáltam 2 egyetemet is, miután kikötöttem az orvosin. Inkább azt mondanám, hogy a másik oldalról igaz: ha valakinek a szülei orvosok, akkor sanszos, hogy ő is az lesz (osztálytársai példái is ezt mutatják), viszont attól, hogy valaki orvos, nem biztos, hogy a szülei is azok.
2011. jún. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
*társaim
2011. jún. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Hány évesen kezdted el az orvosit ha előtte kipróbáltál két egyetemet is? Hány évesen lehet túl késő belevágni?
2011. jún. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem soha nem késő...

Én 25 vagyok, idén kezdem, ha minden igaz.


Egyébként a barátnőm rezidens, az anyja-apja őstermelő, egy másik ismerősöm rezdiens, neki az anyja orvos, az apja jogász, van még 2 ismerősöm, nekik sem orvosok a szüleik.

2011. jún. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Elsőéves orvosis vagyok, de csak igazolni tudom. Ugyan az én családomban nincs orvos, de tanárok/mérnökök bőven. A csoporttársaim szülei közt nagyon sok az orvos, de általában mind egyetemet/főiskolát végzett. Az is igaz, hogy általában kevésbé tehetős családból származó fiatal ritkán kerül be, mert az orvosi államilag támogatotton is nagyon drága (csak a legszükségesebb könyvek az első félévben kitesznek 100ezret...), és még a koli/albérlet/utazás stb.
2011. jún. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Egyet értek, nagyon sok ember rokonságában van orvos (nem ritka, hogy anya-apa, van hogy 'csak' a nagyszülő, de a tesó ugyanúgy orvosira jár, vagy van egy kardiológus nagybácsi). Az intellektuális környezet (ahogy nevezted), pedig tényleg 100ból 98 esetben megvan. Az is igaz, amit valamelyik válaszoló írt, hogy még támogatottan is elég drága azért az elején, szóval ez is közrejátszik.
2011. jún. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

2:48

20 évesen kezdtem el.

2011. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Apukám villamosmérnök, anyukám könyvelő, nővérem jogász, bátyám közgazdász :D
2011. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
én oda jelentkeztem, apukám orvos,anyukám tanár, unokatesóm gyógyszerész, a másik orvos, tesóm joghallgató
2011. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az én esetem éppen azt igazolja, hogy ez nem igaz. Az egész családomból és rokonságból senki nem volt orvos, se mérnök, se senki fontosabb értelmiségi. A nagyamamám bolti eladó volt, a nagyapám gátőr, a másik nagyapám teherautóvezető, anyukám óvónő és apukám igazoltató rendőr :)

Ja és igaz, hogy szegények vagyunk, mert eléggé meghúz minket ez az állam (anya munkahelyén létszámleépítés, apától elveszik a nyugdíjt), úgyh szép lesz, DE bennem van tehetség, kitartás, ész, akaraterő, ambíció, szorgalom...úgyh mindenkinek hajrá, aki hasonló helyzetben van, mint én! A koli nem annyira drága, hazajönni nem fogok gyakran (SOTE-ra megyek és Nyíregyi vagyok), megpályázom az ösztöndíjakat, nyerek versenyeket...nem lesz ez gond. És így kell hozzáállni. Nm érdekel, hogy egoistának gondoltok, de én magabiztos vagyok, aminek meg is volt az eredménye:

biosz emelt érettségi: 100 %

kémia emelt érettségi: 98%

biológia OKTV 1. helyezés

és ez még nem minden...

Úgyhogy hajrá!

2011. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!