Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eltitkoltam előle a nyelvvizsg...

Eltitkoltam előle a nyelvvizsgát. Baj?

Figyelt kérdés

Van a gimiben egy némettanárom (nő),akit én alapból nem bírok.Szerintem ő se nagyon engem,de ezt nem nagyon mutatja (pl. osztályzáskor).Nem pikkel,semmi ilyesmi.A dolog ott kezdődött,hogy tavaly decemberben csináltam egy német középfokú nyelvvizsgát,otthon maradtam előtte egy hetet (orvosi igazolással természetesen) és ő erre kiverte a balhét,hogy merészeltem otthon maradni,mert tudott a nyelvvizsgámról.Akkor elegem lett belőle!Pedig a magántanárom ajánlotta,hogy jobban fel tudjak készülni,ráadásul ő már kb. háromszor annyi ideje tanít,mint az iskolai tanárom.Tanultam rendesen, mindent bepótoltam,nem vagyok lusta,nem is így ismernek.

Most júniusban csinálok egy német felsőfokot,de ezt viszont nem mondtam meg neki,mármint az iskolai tanárnak.Pár osztálytársam megy középfokra,ők megmondták neki,de én nem.Amúgy a nőci nagyon a nyelvvizsgákra hajt,mindent tudni akar ezekről,ezért is félek.Most megint itthon leszek egy hetet,de most "beteg" leszek,de a vizsga csak két hét múlva lesz.Agy nem lesz feltűnő.

Én megmondanám neki,csak nem akarom,hogy keresztbe tegyen megint.A decemberi incidens eléggé megviselt,ezt nem hagyom még egyszer eljátszani.Amúgy az egyik legjobb vagyok az osztályba németből,nem tudom,mért engem kell folyton piszkálnia.Végülis nem hazudtam neki,csak nem mondtam meg.Nyíltan a képembe pedig nem kérdezett rá,hogy mikor megyek.

Én azt gondolom,mindenkinek magánügye,mikor megy nyelvvizsgázni,senkinek semmi köze hozzá.Szerintetek utólag megszivathat emiatt valahogy? Jövőre tervezek előrehozott érettségit és osztályozóvizsgát,úgyhogy onnantól kezdve nem lesz több dolgom vele.

Szerintetek?

Köszönöm előre is az ÉRTELMES válaszokat!

Kritikát,okítást nem kérek.Köszönöm!


2011. jún. 4. 19:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

Nem hiszem, hogy bármi köze lenne hozzá, hogy van nyelvvizsgád. Viszont a sok idióta tanárral nem nagyon lehet mit tenni, rájuk jön az ötperc, aztán onnantól utálnak. Kedves pedagógusaink, akik a magasabb fizetésért harcolnak.

(Viszont az tényleg nem túl jó dolog, hogy nyelvvizsga miatt hiányzol egy hetet. Azt senki nem veszi jó néven, és neked sem hasznos azt az időt bepótolni.)

2011. jún. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat,de úgyis itt az év vége,úgyhogy itt az egész nyár,hogy bepótoljam...
2011. jún. 4. 19:41
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan milyen incidens, milyen keresztbe tevés ért? Semmilyen, ahogy nézem, csak lecseszett érte. Semmi hátrányod nem származott belőle. A kiabálásokat, lecseszéseket pedig szokd meg, sok lesz még az életedben.

Ne is foglalkozz a tanárral, tojd le magasról, ne érdekeljen a véleménye. Te így láttad jól, ha ez segített hozzá esetleg a sikeres vizsgához, már megérte.

2011. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Bocsi,azt lehet,hogy nem írtam,hogy a hátam mögött elrohant az ofőhöz és mindent elmondott neki,mert az ofőm nem tudta!Mindezt úgy,hogy én nem is tudtam!A nő amúgy pótofő is,de néha azt hiszi,hogy még az igazgatónál is nagyonn hatalma van.Pedig még 35 éves kb.
2011. jún. 4. 19:48
 5/21 anonim ***** válasza:
Figyelj, a tanárok nálunk sem szerették, ha nyelvvizsga címén ellógtunk egy hetet, mert hogy "nem az alatt az egy hét alatt tanulod meg a nyelvet". Ennyi. Én is csináltam ilyet, jól jött. Max. ofő pár napig ferde szemmel nézett, na és? Nem mondod meg neki,szíved joga. Van érvényes igazolásod, nem tud belekötni.
2011. jún. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Valóban nem vagy köteles megmondani, de ha emiatt hiányoztál a suliból, akkor már igen. Lásd be, hogy Te sem voltál őszinte, amikor orvosival hiányoztál készülés címén. Sőt így az orvosi papír nyilván hamis, ami ugyebár bűncselekmény. A némettanárodat biztosan az zavarja egy kicsit, hogy ebben a nagy sikerben neki nem lehetett része, nem tom. Azt is meg kell nézni, hogy esetleg nem Te szóltál-e be a tanárnak valamit régebben, amit nem nézett el neked. Te csak készülj szorgalmasan tovább és ne próbálj meg Te se megvezetni másokat, azt nem igazán szereti senki sem. Sok sikert a felsőfokúdhoz!
2011. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi utolsónak a biztatást:)

Persze,nem azt mondom,hogy én vagyok maga a tökéletesség.Az ofőmnek meg is fogom mondani,ő jófej.

Csak az a bosszantó,hogy egyszer hiányzott nyelvvizsga miatt és TANULOK,más meg lóg agyba főbe,hogy elment az orvoshoz,vagy nem tudom,aztán közbe csak szimplán nem volt kedve suliba menni.Bezzeg az ilyen sose bukik le...

2011. jún. 4. 21:31
 8/21 anonim ***** válasza:
Egyetértek! Az orvos már akkor is ad igazolást, ha pusztán megjelenik nála valaki: "Vizsgálaton megjelent" címmel és ezzel már tényleg nem lehet mit kezdeni. De még ott van, hogy a vizsgálat mondjuk 5 perc és egésznap emiatt lóg az azér gyanus. Na mind1. Az nagyon szuper, hogy már így tudsz egy nyelvet. Szerintem járj utána, ha meglesz a felsőfokúd, lehet, hogy már órákra sem kell majd bejárnod. Nem tudom hogy van most sztem kérdezz rá! Ha jóban vagy az ofőddel, és ha megbizol benne akkor neki elmondhatod a némettanároddal kapcsolatos problémádat, hátha tud segiteni, de csak akkor tedd, ha tényleg nagyon jóban vagy vele. És most menj németet tanulni! :-)
2011. jún. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon ismerős ez nekem...

Anno gimiben elsőben megcsináltam a középfokút, utána készültem felsőfokúra. Jeleztük a tanárnak (aki mellesleg az ofő is volt), hogyha lehet, akkor hagyjon német órán csinálni a saját kis feladataimat, mert úgyse köt le, amit tanít, mert már tudom (onnan kezdték el, hogy der, die, das...), és ha unatkozom úgyis zavarja, hogy nézek ki az ablakon, hogy nem hagyok másokat megszólalni, hogy rajzolgatok, szóval szépen értelmesen megkértük, hogy had dolgozzak önállóan. Ez működött két hétig. Onnantól elkezdett csesztetni. Na mondom, akkor osztályozó. Kérvényezéstől kezdve mindent önállóan kellett csinálnom, semmiben nem volt hajlandó segíteni. (Egy 15 éves gyereknek kétlem, hogy minden áldott nap kérvényt írni az igazgatónak, de megoldottam.) Ez volt tavasszal, és jeleztem, hogy ősszel mennék érettségizni. Ehhez kellett egy csomó papír, bizonyítvány amit persze nagy nehezen tudott csak nekem átadni. Utolsó pillanatban sikerült elintézni amúgy. Felkészítésben segítség persze zéró, önállóan oldottam meg ezt.(Volt már előrehozottas is egy fél év múlva, nekik nyalta a popsiját.) Sikeresen németből leérettségiztem egész jó eredménnyel. Mikor le kellett adni negyedikben az érettségis jelentkezést jeleztem, hogy lehet, hogy emelteznék németből. (Nem tudtam biztosan, hogy merre fogok továbbtanulni, így élt ez a lehetőség is.) Látnod kellett volna azt a megdöbbent arcot...


Iszonyatosan idegesített, hogy gyakorlatilag ahol tudott ott tett keresztbe nekem. Nem is voltam a kedvence. Mindössze annyit kértem, hogy hagyjon békén. Annyiban viszont köszönettel tartozok neki, hogy életre nevelt... (+ megtapasztaltam a "tipikus" magyar mentalitást, hogy mindenki ott tesz keresztbe a másiknak, ahol csak tud. Mellesleg szánalmasnak találom, hogy egy megkeseredett vénlány egy szerencsétlen diákon éli ki saját sikertelenségeit.)

Ennyi lenne az én sztorim. :) Végül nem a némettel mentem tovább, mérnökember leszek. (Ez egy másik történek, de szintén érdekesek voltak a reakciók a részéről.)

Annyit tudok mondani, hogy kitartás, és ne foglalkozz az ilyen tanárokkal. :)

2011. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves Mérnök!

Neked is köszönöm a választ.Amúgy én sem némettel megyek tovább,orvosira készülök.És igen,a két történet nagyon hasonló:)

2011. jún. 5. 11:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!