Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF KVIFK-en kiknél, melyik...

BGF KVIFK-en kiknél, melyik tanároknál és milyen tárgyakból lehet puskázni?

Figyelt kérdés
Turizmus-vendéglátásra járok.
2011. jún. 6. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Jó nagy tirpák vagy öcsém/kisanyám, ha tényleg van képed ilyeneket kérdezgetni. Kb. ezért nézi mindenki semmibe a szakodat...mert semmit sem tudtok! Kijöttök, és nem értetek semmihez! Persze, diploma után, gondolom, veritek az asztalt a nettó 250 ezerért, mert milyen nehéz volt bekerülni a főiskolára, meg hát, állítólag piacképes tudást kaptok... remélem, puskázol és lebuksz! Nemhogy tanulnál! Fuj.
2011. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elárulom neked, hogy azért mentem turizmusra, mert nem szeretem a matekot, gazdasági tárgyakat, jogot. Viszont az idegenforgalom, töri, művészetek érdekelnek. Ennek ellenére mik a tárgyaim?

Gazdasági matek 1 (Analízis)

Gazdasági matek 2 (Valószínűségszámítás)

Statisztika 1

Statisztika 2

Gazdasági jog 1

Gazdasági jog 2

Adók és támogatások

Adók és járulékok

Pénzügyek alapjai

Vállalkozások pénzügyi alapjai

Számvitel alapjai

Számvitel

Vállalati gazdaságtan

Alkalmazott számítástechnika (statisztika accessben)

gazdasági informatika

Mikroökonómia

Makroökonómia

Nemzetközi gazdaságtan

Számtech 1

Számtech 2

Gazdasági szaknyelv

Üzleti nyelv

Karrierépítés

Üzleti kommunikáció

Üzleti etika

Tárgyalástechnika

és ezen kívül:

Idegenforgalmi földrajz Magyarország

Bevezetés a turizmusba

Szállodai alapismeretek

Művelődéstörténet alapjai


Az utóbbi tárgyakból nem puskáztam, és 5-ös voltam, de a többiből örülök ha elérem a 2-es határát különórával és puskával együtt. De ha agyon tanulnám magam, különórára meg plusz órákra járnék, magolnék megállás nélkül, akkor is, kimegyek egy diplomával, és idegenvezetőként tudok deriválni, adóbevallást csinálni, és statisztikát összeállítani, de nem tudom hol van Kína, vagy Egyiptom... Szerintem ez a szánalmas, és nem az, hogy puskázni akarok statisztika vizsgán.

2011. jún. 6. 12:31
 3/12 A kérdező kommentje:
Arról persze nem beszélve, hogy olyan nehezek a gazdasági vizsgák, hogyha szó szerint megtanulod a könyvet sem biztos, hogy átmész.
2011. jún. 6. 12:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Tény, hogy rosszul van összeállítva a tantervetek. Van a családban aki oda jár, és túl sok gazdasági dolgot kell tanulni..

Ennek ellenére nem okos dolog tőled ezt itt kérdezgetni, talán inkább egy kvifk-es fórumon kellene :)

2011. jún. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért elég kemény, hogy úgy mész főiskolára, hogy annak sem nézel utána, mit tanulsz majd... fogalmad sem volt arról, hogy ez közgazdászképzés?! Mondjuk a földrajz azért szerintem elég alap dolog...már általánosban is tudni kell a fővárosokat, vidékeket, stb.
2011. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elvileg a felsőfokú turizmusképzésben azért van ennyi matek, mert elvileg vezetőket képeznek...az más kérdés, hogy valójában ezt senki, semmire nem használja. Az a baj, hogy ha tényleg ennyire nehezen megy a matek, akkor nem valószínű, hogy végig tudod majd csinálni a sulit, mert akik jó matekosok, azok is szívnak ezerrel. Puskázással nem tudod végigtolni a főiskolát, nem beszélve a szakdolgozatról, államvizsgáról, ahol tényleg be kell mutatni, mennyire értesz a közgazdasági dolgokhoz.
2011. jún. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
kérdező! ha nem baj, én kérdezni szeretnék és nem válaszolni:)) tényleg ennyire gáz? én is ezt a szakot fontolgatom, ezen a fősulin, mert csak a nyelvek, meg a töri érdekel. ja még még van az anglisztika, és kész ennyi. de az anglisztikáról kezdenek lebeszélni, és már csak a turizmus-vendéglátás maradt... de tényleg ennyire kéne a matek? jövőre érettségizek, gimiben végig 4es voltam matekból... az nem elég? Köszi a segítséged!
2011. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha nem vetted volna észre, fenn van az interneten minden szaknak a tanterve. az előtt kellett volna megnézni, hogy jelentkeztél volna, nehogy már még itt hisztizz, hogy te nem ezt vártad.. ha olyan nehéznek találod, akkor nem neked való.
2011. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most fogok itt államvizsgázni. A tételeket nézve a matekos tárgyakat kérik legkevésbé, viszont rengeteg szakmai cucc van.


A matekos tárgyaktól én is paráztam, matek szigorlat húzós volt, de megcsinálható. A szigorlatra 3 hónapig tanultam tanárral, úgy sikerült néhány ismétléssel. A többi azért nem volt annyira vészes. Meg lehet tanulni és vért se kell izzadni. Mondom ezt úgy, hogy világéletemben hülye voltam matekból.

Ha bent vagy az órákon és figyelsz, akkor megvan az anyag 70-80%-a (tanártól függően).


Amikor Szállodai gazdvez és Utazási iroda gazdver (Fehérné és Bujdosóné) tárgyaid lesznek, akkor visszasírod a matekos tárgyakat... Na AZ nagyon nehéz, arra tessék felkötni a nadrágot.

2011. nov. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
te nem vagy komplett. egy statisztika vizsgát nem lehet lepuskázni! Te nem tudod mit beszélsz!
2013. febr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!