Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia vagy turizmus-ven...

Pszichológia vagy turizmus-vendéglátás (angolul/magyarul)?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni hogy hova menjek tovább,jövőre érettségizek és még nem tudom hogy hova menjek tovább tanulni. Érdekel a pszichológia de nagyon magasak a ponthatárok és félek hogy nem vesznek fel. A turizmus is érdekel,szeretek utazni és ilyen dolgokkal foglalkozni. Inkább humán tárgyakból vagyok erős és nyelvekből,szeretnék majd külföldre menni és olyan szakot szeretnék végezni amivel kitudok menni. Légyszíves segítsetek! Köszönöm :)
2011. jún. 8. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem bántásból írom,de szerintem felejtsd el a pszichológiát.Az nem egy szakma,hanem hivatás,és ennél sokkal motiváltabbnak és elhivatottabbnak kéne lenned,hogy egyáltalán érdemes legyen jelentkezned.Inkább nézz körül,még ráérsz választani.Nekem úgy tűnik,hogy igazából egyik szakról sincsenek mélyreható információid,nem tudod,hogy melyikkel milyen területen és mekkora eséllyel lehet elhelyezkedni.Lehetséges,hogy a te esetedben egy harmadik szak lesz a befutó.
2011. jún. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kérdést már naggyából megválaszoltad magadnak. Ha utazni szeretnéél sokat és külföldön lenni akkor a pszichológia kilőve. Hacsak nem besélsz egy másik nyelvet anyanyelvi szinten. Szerintem ennél a szanál még az is baj ha akcentusod van. Biztos h sok páciensedet zavarná. Egyébként én úgy tudom h egyikkel sem lehet nagyon jól elhelyezkedni.
2011. jún. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen jókat írtak az előzők,csak ahhoz hogy egy turizmusi diplomával elhelyezkedj nagy ismertség kell,mert máshogy nem lesz munkád.. tapasztalatból tudom pedig én 6 éves turizmusi szakközépbe jártam,msc-t is végeztem és így is 2 év volt mire kaptam egy állást egy buszon utaskísérőként.. pedig csúnyának nem mondanám magam,és 3 nyelvet is beszélek.

én nagyon nem ajánlom neked ezt az irányt,nem kifizetődő

2011. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hm... hát igen én is gondoltam már ezekre hogy nagyon sokan vannak akik pszichológiára és turizmusra mennek. Nem igazán tudom hogy mi lenne a legideálisabb számomra. :/ Szeretem a történelmet,szeretek nyelveket tanulni és más kultúrákat megismerni. Az állatokat is nagyon szeretem gondolkoztam a biológián is de kémiából nem vagyok valami jó. :S
2011. jún. 10. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!