Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentkezett innen valaki...

Jelentkezett innen valaki Semmelweis ÁOK-ra idén? (pár kérdés lenn)

Figyelt kérdés
Milyenek lettek eddig az érettségiitek? Hogy érzitek, fel fognak venni titeket? Várjátok már, hogy ott tanuljatok? :) Ismerőseitektől hallottatok tapasztalatokat? SOTE-n tanuló diákok! Nektek mi a véleményetek a suliról? Ilyenre számítottatok? Mennyire van magán/közösségi életetek? Nagyon nehéz elvégezni az egyetemet?
2011. jún. 9. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Én igen, idén jelentkeztem először, és nagyon valószínű, hogy fel fognak venni. Biosz közép: 100% Kémia emelt: 97% + C1 nyelvvizsga.

Nagyon várom már, hogy ott tanuljak. Igazából a 12. gimnáziumi évem egy rohadt nagy időpocsékolás volt. Én akár most azonnal, nyári szünet nélkül mennék oda, annyira várom. Szerintem baromira élvezni fogom, a reteksok tanulás mellett/ellenére. Voltam több előadáson is bent különböző tárgyakból (biokém, anatómia). Gyakokon nem voltam, de az előadások intelligens emberek számára érthetőek, követhetőek és nem utolsó sorban érdekesek.

Az ifjú orvostanhallgatók lelkesedése és létszáma viszont szerintem drasztikusan fog csökkenni az évek előrehaladtával. Az első két év az orvosin mindenhol, de főleg a SOTE-n nagyon durva. Utána sem könnyű, de már benne leszel a lendületben és egy csomó olyan tárgy is lesz, aminek már legalább némi köze lesz az orvosláshoz.

Ha belekezdesz, de kimaradsz, akkor az nagy szívás. Csúszással a hallgatók kb 60-70% érintett (nem elég 12 félév az egyetem elvégzésére).

2011. jún. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hello.Én is jelentkeztem és majd kiderül,hogy felvesznek-e...ha nem rontok sokat a szóbeliken,akkor fel fognak venni.

Beszélgettem én is pár orvostanhallgatóval és nagyon várom már..kicsit mondjuk félek,hogy túl sok sznob lesz,akik között én nem fogom magam jól érezni,de azért remélem lesznek jó arcok is..

Arra viszont kíváncsi lennék,h. mikortól avatják fel az új kolit,illetve,hogy hány százaléka lehet kolis az új hallgatóknak.

2011. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: őszintén gratulálok, nagyon ügyes lehetsz. Főleg a kémiához, hallottam milyen nehéz volt az emelt. Én a közepet is baromi nehéznek éreztem, 2005 óta majdnem minden sort megcsináltam 90 felett simán, mégis tudtak újat mutatni, az csak 79 lett sajnos, de majd a szóbeli felhúzza. Biosz emeltem 93 szóbelivel. Szerintem engem is felvesznek ha csak szóbelin valamit nagyon el nem szúrok, én nem duplázni fogok. Ja és nagyon várom már a SOTE-t, kicsit félek és izgatott is vagyok.


Második: nekünk azt mondták nyílt napon, hogy a koli már kész lesz szeptemberre és aki jelentkezik, azt fel is veszik, bár nem tudom igaz-e.. Én is kolis szeretnék lenni. Amúgy szerintem mindenhol vannak kedves, normális, valamint kevésbé jófej emberek is. Nem vagyunk egyformák, annyi ember közül csak megtaláljuk a hozzánk hasonló érdeklődésűeket :)

2011. jún. 9. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!