Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nulla tudással magyar érettség...

Nulla tudással magyar érettségit abszolválni?

Figyelt kérdés
Egész értelmesnek tartom magam, jó helyesírónak, jó logikával stb... Ugyanakkor egy műveletlen, kulturálatlan tuskó vagyok (há' ja, de legalább elismerem). Amúgy orvosnak készülök. Oda fel is vennének, hacsak a magyar érettségi keresztbe nem tesz. Van esetleg valakinek bevált receptje arra, hogyan teljesítsek mégis valamicske minimálisat a szóbelin, hogy elérjem az áhított 10%-ot? Mellékesen: az írásbelim 82% lett, a magyartanárom meg rühell, mint a fekáliát.
2011. jún. 10. 05:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Azért összesen 40 tételről van szó, és egy egész bizottság előtt vizsgázol. Nem kell parázni, ha az orvosira készülsz, leteszed a popódat, kétszer végigolvasod a tételeket, és simán összeszedsz annyit, hogy ne bukj meg. Ha nem, akkor lehet, hogy nem az orvosira kellene menni. :) Be lehet tolni a könyv nélkülieket is, általában úgyis olyanok vannak, amiket már tanultál, meg ha tényleg jó logikád van, akkor össze tudsz rakni egy minimális valamit. Ha más nem, elmondod az aktuális témakör versének/regényének tartalmát vagy a műfaj sajátosságait. Azért 10%, az csak 10%, és a tanár magáról állítana ki bizonyítványt, ha bemutatná, hogy még érettségire se képes felkészíteni a diákjait. Ráadásul az egész intézményének a jó hírét rontaná vele.
2011. jún. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Orvosin szerinted a logikád hány %-át tudod majd alkalmazni? Jobb, ha hozzászoksz a magoláshoz.
2011. jún. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm! A másodikat nem értem.
2011. jún. 10. 06:26
 4/12 anonim ***** válasza:

A második úgy értette, hogy hiába van jó logikád, az orvosin semmire nem mész vele, ott magolni kell ezerrel! Ugyanez áll a magyar érettségire, szóval szokj hozzá, hogy le kell ülni, és beseggelni az anyagot, mert egyetemen is ez lesz.


Más: ha csak 40 tételt nem vagy képes megtanulni, mi lesz SOTE-n, ahol egy vizsgaidőszakban egy tárgyból minima 80-100 tételt kell megtanulni. És ez csak egy a 8-9, akárhány vizsga közül.

2011. jún. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor igyál egy kávét, és emészd egy kicsit, menni fog az :)
2011. jún. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Arra rájöttem, hogy mire értette - a válaszoló szerint az orvosin nincs szükség logikára. Ilyet ne mondjon senki, főleg ne olyan, aki nem jár(t) oda. De szakadjunk le erről, és maradjunk a témánál - amiről szó van. Ne oktassuk ki egymást, légyszí! Én se teszem, Ti se tegyétek. Egyikünknek sincs hozzá joga.


Kérnék szépen még jó ötleteket. Sokkal többre értékelném, mint a hasztalan kioktatást/okoskodást.

2011. jún. 10. 07:07
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Honnan veszed, hogy nem járok oda, és nem tudom, miről beszélek?

Senki nem oktatott ki egyébként, ezt csak te magyarázod bele.

2011. jún. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tanuld meg a nyelvtant kegyetlenül. Ahhoz elég a jó logika. A szóbelin a két tárgyat együtt kell értékelni, ha nyelvtanból eléred az összes szóbeli pontszám 10%-át, és összesítésben megvan a 20%-od, akkor átmentél.
2011. jún. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A magyar meg a töri könnyű, én 90%ra érettségiztem, pedig mindig is utáltam az irodalmat, verselemzést. Ezért nagyobb a BTK-s szakokon a ponthatár, mert oda töri magyar kell, és azt mindenki megcsinálja viszonylag jóra, az is, aki nem szereti, nem úgy mint a matek, ami a "lenézett" alacsony ponthatáros mérnökszakokhoz kell.
2011. jún. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A magyar érettségi a legkönnyebb. Megszerzed a tételeket és átolvasgatod. Néhány költő képet (hasonlatot pl) csak felismersz egy műben:D

Érettségin pedig a legköcsögebb tanár is jófej szokott lenni, hidd el:)


Egyébként nem mondom, hogy orvosin nincs szükség logikára, de bizony több a magolás.

És ezt úgy mondom, hogy oda járok:D

2011. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!