Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnázium vagy egy erős...

Gimnázium vagy egy erős szakközép?

Figyelt kérdés
Ősszel megyek 8. ba és nem tudom hogy melyiket válasszam.Nem igazán tudom mi szeretnék lenni ezért gondoltam a gimire.De a szakközépet meg jó lenne ha adna szakmát.De nem ad mert még kell hozzá akkor valami technikum(nem tudom hogy kell írni)ami a képzés mellé +2év de legalább biztos.Szerintetek?
2011. jún. 12. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szakközepet akkor érdemes választani, ha van, ami tényleg érdekel, vagy úgy érzed h jó vagy/leszel benne.

Gimi után, ugye még kell vmi felsőoktatási intézmény is.

2011. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

milyen tantárgyakat szeretsz????


én most ballagok, erős szakközepet választottam, kéttannyelvű kereskedelem

az angol miatt megyek oda + tanulok gazdasági dolgokat ami, ugye nem hátrány


és ha azt elvégzem még bármi lehetek, nem feltétlenül gazdasági irányban.... akár orvos is, csak kitartás kérdése

2011. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
Ha nem tudod mi akarsz lenni akkor gimnázium,mert sokkal többet adnak a különböző tárgyakból. Ha tudod,akkor szakközép. De tényleg erős,mert általában oda a "hülyék" mennek. De pl pesten van a xantus jános idegenforgalmi szakközépsikola és gimnázium. Ez olyan pl.,hogy rendes gimi de közbe van plusz pár tárgyad (pl marketing,idegentvezetés,nyelvek,turizmus..) és viszont mikor végzel plusz tárgyakbol is kell érettségizned,de lesz egy idegenvezetöi vizsgád is vagyis lehetsz bármikor,de rendes sulit végeztél. Lehet ilyesmit is érdemes választani.
2011. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sima gimnáziumot semmiképp ne válassz, inkább olyat, ami kombinálva van valamivel, so vagy a kezdetektől valamelyik tantárgyra mennek rá: fizika, bilogóia, kémia, matek, vagy valamilyen idegennyelvi képzést visznek erősen, nulladik osztállyal. A szakközép is jó ebből a szempontból, de a sima gimi semmit sem ér. Négy évet ücsörögsz és ugyanolyan dolgokat tanulsz, mint áltsuli felsőben, csak kicsit részletesebben, felnőtté válás elodázására remek, másra nem. Legalábbis én így tapasztaltam. :)
2011. jún. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A szakközép a békéscsabai Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgadasági Szakközép iskola ˙(röviden közgé)a gimi az az Andrássy Gyula Gimnázium anno Rózsa volt a neve.Mostani évvégi jegyeim:

Angol:5

Matek:5

Töri:5

Nyelvtan:4

Irodalom:5

Biosz:4

Föci:4

Kémia:4

Fizika:4(éppen)

Szerintem a jegyek alapján mind a 2 jó lenne.

2011. jún. 12. 14:07
 6/11 A kérdező kommentje:
De szerintem a szakközép lesz.
2011. jún. 12. 14:10
 7/11 anonim válasza:
47%
gimnázium
2011. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem is az lenne jó de apámnak nem nagyon tetszik mert nem ad szakmát.Én meg mondom neki hogy a szakközép se ad csak akkor ha tovább főiskolára vagy 2 év technikum.De nem érti és csak azt fújja hogy nem lehet gimnázium.
2011. júl. 2. 11:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom meg, hogy középerős gimnáziumba megyek és "gazdasági ismeretek -angol" csoportba , vagy ha oda nem vesznek fel akkor "természettudomány"-i csoportba: DD
2012. febr. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Gimnázium.
2012. ápr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!