Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni Egyetem bölcsészet...

A Debreceni Egyetem bölcsészettudományi karán valahogyan lehet szakot váltani? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Eredetileg ÁOK-on szándékoztam az egyetemi tanulmányaimat végezni, így BTK-n egy szakot jelöltem meg, és mivel mégis azt az irányt választanám, jobban mérlegelve nem kedvező az az egy szak (pedagógia), amit választottam. Lehetséges váltani valahogyan? Ha igen, hogyan (a lehető legkorábban), és milyen feltételei vannak? (Pl. magyarra vagy történelemre módosítanék. Ha esetleg tényező, megemlítem, hogy körülbelül 440 pontom van.)
2011. jún. 17. 03:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Újrafelvételi a megoldás.

Arra van esetleg lehetőséged, hogy beiratkozol pedagógiára, aztán szeptemberben nem pedagógiás tárgyakat veszel fel, hanem azét, amire menni szeretnél.

Ez azért lenne előnyös, mert hiába vagy pedagógián, a másik szak tárgyait csinálod, így újrafelvételi és tantárgy elfogadtatás után kezdhetsz akár 'másodévesként' a másik szakon.

Ezzel viszont több bökkenő is van:

- a DE-n lehet-e csak úgy felvenni nem szakos tárgyakat

- gólyaként felsőbbévesek csinálják most meg neked az órarended, így mire szeptemberben odajutsz, már minden kurzus be lesz telve, nem tudsz beférni a csoportokba

- gólyaként lövésed sincs a tárgyfelvételről (bár, ha van aki segít, nem gond)


Összességében azt mondom esélytelen, főként a 2. pont miatt.

A tavaszi féléves tárgyfelvételnél már nem indulnál hátránnyal, szóval ha van egy felesleges féléved, akkor mehetsz most pedagógiára is, és majd köv. félévben hallgatsz más tárgyakat.

2011. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom DE-n hogy van, de PTE-n van Campusban: ott hivatalosan is lehet felvenni más szakos órákat. Én most magyar szakra megyek néprajz mellé, hogy könyebb legyen felvettem 1-2 órát Campusban, de mivel csak 18 kredittel lehet túllépni a 180 kötelező kreditet, ezért sok magyaros órára nem hivatalosan jártam be (más kérdés, hogy egy törés miatt nem mindegyiket végeztem el, mert nem volt tétje, de azért bejártam) -> jövőre csak 1. vizsgáznom kell belőle 2. mivel már vizsgáztam némelyikből, ezért csak annyi, h. felveszem hivatalosan és a tanár elszámolja nekem a jegyet, amit nem hivatalosan kaptam tőle. :)


Szóval nézz ki olyan másik szakos előadásokat/szemináriumokat, amik kellenek (ha gondolod megpróbálok segíteni, de jobb, ha keresel olyat, aki DE adott szakára jár) és beszélj a tanárral, hogy mi a szándékod.


Jövőre meg újrafelvételizel v. TO-n érdeklődj, h. milyen lehetőségeid vannak v. mesterképzést megpróbálod arra felé terelni, amerre szeretnéd (ez utóbbi két esetben kérj az előadások elvégzésétől a tanártól lepecsételt papírt :)

2011. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!