Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-ÁJK jogász? Azokhoz az...

ELTE-ÁJK jogász? Azokhoz az emberkhez lenne egy kérésem és egy kérdésem akik az ELTE-ÁJK jogász szakon tanulnak. Én most érettségiztem és ha nem lesz valami hatalmas pontszámelekedés akkor felvesznek szerintem (446 pont)

Figyelt kérdés

Szóval a kérésem az lenne azokhoz akik ott tanulnak, hogy röviden irjanak pár szót az órákról, a diákéletről meg arról, hogy mennyire nehéz, mert mindenki azzal riogat, hogy marha nehéz elvégezni. Külön kérdés még ide, hogy lehet-e nyelvet tanulni és ha igen akkor miből válaszhatok.


A kérdés pedig már a koleszhez kapcsolódik. Mennyi esélyem van, hogy felvesznek valamelyik eltés koleszbe? Ha jol láttam van 8 (szakkoleszeket leszámítva). Ha kell bővebb info magamról a kérdés megválaszolásához, akkor irjatok és mondom.


2011. jún. 19. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pont bőven elég, grat.

Nehéznek nehéz, de ezt is embere válogatja. Aki ráérez és tetszik neki.. annak jól fog menni.. aki nem, az kegyetlenül tud vele szenvedni. Időben el kell kezdeni tanulni, vagyis az elejétől.

Idén változott a tanrend.. az első év már annyira nem brutál, mert az egyetem jogtöri felkerült 3ad évre.. ez azonban akkor lesz nagy szopás. Sok tárgyad lesz. Ajk honlapján találsz tanrendet, érdemes megnézni.

Latint alapból tanulsz. Lehet nyelvet.. de fizetős, kivéve néhány szaknyelv.

A társaság az attól függ, milyen csoportba kerülsz. Sokan lesztek egy évfolyamon, 450en. A gólyatábor itt az ajkn ált. elég pocsék és drága, de ismerkedés miatt kötelező. A bulik sem nagy számok, sajnos.

Kollegiumok.elte.hu

itt van jópár info. Szociális, távolság és tanulmányi eredményre kapsz pontot, elsőnek nem könnyű bekerülni. Tavaly 36 volt a határ, ha megtalálod a pontozást, ki tudod számolni mennyit szedhetsz össze.

A szemétkedés itt alap, sok igazságtalanságban lesz részed, de nem kell vele foglalkozni.. tovább kel menni.

Pl. egyik vizsgán 106/99es bukási arány volt.

Helyesírásért.. stílusért sorry, nincs kedvem javítani, mobillal írtam róma szigorlat készülés után.

2011. jún. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hú köszi szépen a részletes leirást!:) A szemétkedésről hallottam, mert egyik ismerősöm aki tavaly érettségizett, szintén odajár.


A koleszre visszatérve, szerintem 36 pontom biztos, hogy nem lesz, viszont ez a tanulmányi pontos dolog ez még az érettségire v már az egyetemi eredményekre vonatkozik? Gondolom már egyetem :\.


Még ha visszenéznél és esetleg tudod, hogy a nyelvtanulásért mennnyit kell kb fizetni, azt megköszönném!


Köszi mégegyszer

2011. jún. 20. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van külön elsőéves felvételi eljárás és felsőbb éves + várólistás is. Várólistán én egész jól bekerültem, nem volt sok pontom. (Október elején leadtam, december elején meg írtak, hogy felvettek)

Mivel te elsőéves leszel, ezért még az érettségi eredmény számít.


Ha jól emlékszem 35000Ft félévente a sima nyelvtanulás. Különböző szintek vannak.

2011. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elkezdtem szervezni már az albérletet magamnak, aztán majd jelentkezek is azért meg ezt a várolistát is szem előtt tartom. A nyelvvel emgszivtam akkor ,mondjuk gcciségnek tartom, hogy nem lehet ingyen.


Köszi a válaszokat!

2011. jún. 20. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Barátom oda jár, jól tanul de élete kb. nincs, legalábbis a vizsgaidőszakban napi 10 órákat tanul. Nyelv van - latin, de dögivel.
2011. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A fent említett honalpon találsz a dokumentumoknál ügyrendet, pontozást, infot, te is ki tudod számolni, és nagyjából belőheted. hogy sikerül e vagy sem.
2011. jún. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!