Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol mellett oroszt, kínait...

Angol mellett oroszt, kínait vagy japánt érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem az utolsó évem a gimiben és februárban felvételi... tolmácsként vagy fordítóként szeretnék működni a jövőben, és az angol mellé ezt a három nyelvet tartom "piacképesnek". Szerintetek melyik érné meg legjobban?
2011. jún. 19. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
orosz - könnyű és keresik a fordítókat.
2011. jún. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Kínai-bár a kínaiak jól tanulnak idegen nyelveket,ha neked vannak Kína felé céljaid,hatalmas az előnyöd,ha beszéled a nyelvet.
2011. jún. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Oroszt.
2011. jún. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 vachement_con válasza:
szerintem ha Japánt tanulsz avval is sokat lehet keresni tolmácsként
2011. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fontossági sorrend:


1, Kínai

2, Orosz

3, Japán


Ésszerű sorrend(könnyedség és a nyelvi homogenitás, pl. magyarországi kínaiak kantonit beszélnek, japán és orosz viszonylag homogén):


1, Orosz

2, Japán

3, Kínai


Összemosva az orosz nem utolsó a sorban soha!

2011. aug. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, kérlek áruld el melyiket választottad, mert én is a három közt vacilálok az angol mellé. :)

Fontossági sorrendnél indokokat is tudok.

2011. aug. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát utána jártam a dolgoknak! Sajnos nem érzek magamban kellő energiát, hogy egy keleti nyelvnek nekiálljak még! Az oroszt választottam, és nagyon tetszik :) Szerintem nem annyira nehéz :) Természetesen nem mondok le arról, h valaha neki álljak a kínainak vagy a japánnak, de talán majd pár év múlva hobbiszinten :)
2011. aug. 24. 00:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél. Az orosz is elég keleti nyelv amúgy, egész Vlagyivosztokig beszélik.
2011. aug. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom, csak ugye a szláv nyelvcsaládba tartozik, azért írtam csak a japánt és a kínait keletinek :)
2011. aug. 24. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!