Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Betegség esetén mi a teendő a...

Betegség esetén mi a teendő a szóbeli érettséginél?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg, hogy szerdán műteni fognak, így nem tudok bemenni a szóbeli érettségimre. Sajnos hiába mondtam az orvosnak, hogy vizsgám lesz, azt mondta, hogy mindenképpen megcsinálják a műtétet...:S Az írásbelimen 3 pontot vesztettem, így elég jó lehetne az érettségim, ráadásul fizettem érte, mert már nem vagyok középiskolás, így nem tudom, hogy mi lesz velem.... :S Most már a sulit nem tudom felhívni, azért kérdezem itt, hátha valaki más is volt már hasonló cipőben.... Az írásbelim eredményét semmiképpen sem akarom elveszíteni. Olyat lehet, hogy kb. 2 héttel később megcsinálom a szóbelit? Vagy, hogy ha nem, akkor megmarad az eredményem, és mondjuk ősszel szóbelizek?
2011. jún. 20. 16:47
 1/6 misssalexa_ ***** válasza:
100%

Mindenképpen hívd fel az iskolát és beszéld meg a dolgokat, lehetőleg az igazgatóság valamelyik tagjával, ők biztosan többet fognak tudni mondani, mint itt bármelyikőnk.

Esetleg kérelmezheted, hogy a reggeli órákra tegyenek be vagy te legyél az első, így talán gyorsan végeznél a vizsgával és utána mennél csak a műtétre. (bár nem tudom az orvoshoz mikorra van időpontod, de szükség esetén szerintem azt is tudnád csúsztatni egy kis idővel)

Őszintén szólva nem tudom ilyen esetekben hogy járnak el (ha nem középiskolás vagy) de egy most végzett tanuló ha nem megy el a szóbelire akkor a vizsgájának az írásbeli része is elveszik sajnos.

2011. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben, mivel fel nem róható okból távolmaradsz, pótlóérettségit tehetsz, és kérheted a meglévő írásbeli beszámítását. Ez az egy eset, amikor csak szóbelivel megúszhatod ősszel. FELTÉTLENÜL beszélj az iskolával kedden, ne utólag próbáld intézni, mert késő lesz! Mondd el, mi van, és kérd a pótlóérettségit az írásbeli beszámításával, ilyenkor nem kell újra fizetni sem, de utólag ezt már nem tudod elintézni.

Mivel a műtéteket általában éhgyomorra csinálják, azt, hogy szerdán reggel éhgyomorra berohanj stresszesen vizsgázni, és onnan stresszesen átrohanj a műtétre, semmiképpen nem ajánlom.

2 héttel később nem szóbelizhetsz, mert véget ér a tanév rendjében meghatározott vizsgaidőszak. Szept. 5-ig jelentkezhetsz az újabb vizsgára, és novemberben lesz a szóbeli.

2011. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a pótló érettségit én is olvastam már, de nem úgy van, hogy akkor újra kell írni az írásbelit is?
2011. jún. 20. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pótló érettséginél nem. Javítónál igen. De ha nem intézed el holnap, és lezárják a dokumentációt, akkor már nem tehetsz pótlót.
2011. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig a 100/1997-es kormányrendeletet olvasgasd, az nem hazudik.
2011. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm szépen segítséged. :)
2011. jún. 20. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!