Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki újrafelvételezik,...

Ha valaki újrafelvételezik, úgy hogy már megvan az érettségije, akkor rá az adott évben lévő "szabályok " vonatkoznak?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogyha mondjuk nekem megvan az érettségim viszont 2012től kötelező lesz egy természettudományi tantárgyból érettségizni, az rám is vonatkozik?
2011. jún. 21. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt a 2012-es kötelező érettségit hol olvastad? Én még csak a tanulmányi pontokba való beszámításáról hallottam.

Egyébként pedig igen, beszámítana, ha lenne, mivel a felvételi időszaknak nincs köze az érettségi időszakhoz. Ennyi erővel aki x éve érettségizett, az az akkori többletpontokat kapja meg most?

2011. jún. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, mindig az aktuális számít.

Nem lesz kötelező 2012-től a természettudományi érettségi.

2011. jún. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De ha egyszer be is vezetik, neked akkor sem kell belőle érettségizned. Ugyanis ez nem a felvételi, hanem az érettségi szabályzat módosítása lesz. Vagyis az érettségi bizonyítvány kiadásának feltétele egy természettudományos tárgy megléte lesz. Mivel neked már van érettségid, ez nem is fog soha érinteni.
2011. jún. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!