Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki tanul a Kecskeméti Főiskol...

Aki tanul a Kecskeméti Főiskola GAMF karán az megosztaná a tapasztalatát? Mennyire jó az oktatás meg ilyesmik?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 23:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Máshol már írtam a GAMF-ról saját véleményem, ide is bemásolom.


Én a GAMF -ot azért javaslom mert gyakorlatiasabbnak,

ipar, technológia közelibbnek érzem az oktatást, több a gyakorlat. Járjatok utána de információim szerint duális képzés is indul, aminek egy része a Mercedes gyárban történik, másik fele a Főiskolán.


Aki fejlesztőmérnök, kutatómérnök akar lenni egyetemi végzettséggel, vagy a neves egyetemére akar hivatkozni, az választhatja a nagy műszaki egyetemeket és dicsekedhet mekkora tudásra tett ott szert.

Megjegyezném aki főiskolai diplomát szerez az is mehet azt követően MSC képzésre...


Meglátásom szerint az egyetem sokkal elméletibb sokkal nehezebb ... a főiskola gyakorlatiasabb, gyakorlati szemléletűbb szerintem.

A GAMF on például az Informatikai Tanszékhez tartozó Automatizálással foglalkozó hallgatók (és gépészmérnök hallgatók is) tudom, hogy saját maguk kell hogy szereljenek, végezzenek mérési feladatokat, saját kezűleg kell,hogy programozzanak ipari robotokat, mérjenek szenzorok méréstartományát, pneumatikai elemekből szerelnek össze kapcsolásokat, hidraulikus méréseket végezzenek, hibadiagnosztikai mérést (hibakeresést)végeznek. PLC vezérléseket építenek, mérés adatgyűjtő rendszerekkel ismerkednek, ipari képfeldolgozás gyakorlatotokon hálózatba kötött intelligens kamerákkal dolgoznak... ipari információs rendszerekkel, ipari elektronikával ismerkednek... és sorolhatnám..


Elég jól utána jártam ennek a közelmúltban azért is tudom :)


Tehát szerintem elmélet mellett több itt a gyakorlat is.

2012. márc. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!