Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez vonhat valamilyen büntetést...

Ez vonhat valamilyen büntetést maga után?

Figyelt kérdés

Kérem hogy csak olyanok válaszoljanak akik biztosak a dologban, nincs szükségem "Szerintem...." válaszokra.


A problémám a következő:

Két éve kezdtem el a mechatronikai mérnöki képzést a miskolci egyetemen. Egy évet teljesen lehúztam benne, nappali munkarendű voltam, viszont tavaly jelentkeztem egy bölcsész szakra, anglisztikára levelezőn. Fel is vettek, tehát úgymond párhuzamos képzésben veszek részt. Viszont, ebben a két félévben nem csináltam a mechatronikán semmit, mert rájöttem hogy az nem érdekel engem, csak egy angol diplomát akarok szerezni. Viszont, bejelentkeztem a mérnökin mindkét félévre, aktívan, de nem vettem fel kreditet. Senki sem passzivált, nem kaptam értesítést, semmi sem történt. Az hogy bejelentkeztem aktívra annak több oka van. Egyrészt nappali diákigazolványt használhatok a mérnöki végett, ugyanúgy megkapom a matricát a lényeg h tegyem aktívvá magam az adott félévben, lesz.rják hogy van e kredit vagy nincs...... illetve, mivel párhuzamos képzésben veszek részt(hivatalosan), ezért a 140 ezer forintos anglisztikás tandíjamból lejön harmincvalamennyi százalék, tehát olcsóbb a tandíjam. Az egész nekem furcsa, mert "csalás" szaga van a dolognak így, viszont se hallgatói szabályzatba nem találok erről semmi büntetést, vagy hogy ilyenkor mivan, és sehol sem értesítettek engem hogy ez probléma lenne. Ennek ellenére mégis félek hogy nem kapom meg időben az anglisztákos bscs diplomámat mert utánanéznek hogy ott van még a mérnöki, vagy bármit von ez maga után. Valaki erről valamit tud........?


2011. jún. 28. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nem érhet. Tehát bejelentkeztél aktívra, de tárgyakat nem vettél fel. Így ugyan fogytak az állami féléveid, de mivel költségtérítésesen vagy anglisztikán, ez lényegtelen, ha nem akarsz később államis lenni.

Előbb utóbb át fognak sorolni költségtérítésesre. Innentől kezdve kiiratkozhatsz, nem lesz szükséged matricára a mérnökiről, mert kapod az anglisztika után.

Legalábbis én ezt tennem, mivel többe kerül majd a mechatronikát költségesen fenntartani, mint amennyi kedvezményt kapsz.

Emellett az egyetemed tvsz-e alapján már most nyáron ki is rúghatnak onnan, de jelentősége ennek már megint nincs, mert ott vagy anglisztikán akkora.

Ebből károd nem lesz, ne aggódj.

2011. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

kihagytam hogy költséges vagyok mérnökin is. Tehát bejelentkezem oda, élek a kedvezményekkel, de nem teljesítek semmit. Csak nehogy az legyen hogy mivel párhuzamos képzés, ezért az anglisztikás diplomám ehhez kössék, hogy csináljak vmit mérnökin is. :S Kiíratkozni meg nem szeretnék, a nappalis diák miatt, meg a tandíjkedvezmény miatt, mert ugye ha csak levelezős lennék akk az anglisztikás tandíjam teljesét kéne megfizetnem, és plusz levelezős diákom lenne, aminek szintén nincs sok haszna.


Köszi amúgy a választ :)

2011. jún. 28. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugodhatsz, nem lesz köze az anglisztikás diplomádnak a mérnökishez.

Ez azért durva, hogy két költségessel jobban jársz, mint egyel. Viszont ha nem teljesítesz krediteket a mérnökin (akár költséges vagy, akár nem), akkor is előbb utóbb kirúgnak onnan, és akkor ugrik a kedvezményed.

2011. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

inkább utóbb, igazság szerint magasról tesznek rá hogy ott ki hogy áll :D néztem épp, hogy szabályzat szerint már ki kellett volna engem rugni, vagy áttenni passzívra, de semmi baj nem volt eddig.....végülis az nem is érdekel, csak az anglisztikámnak ne legyen semmi baja :)

Köszönöm szépen a segítséged!

2011. jún. 28. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!