Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Pokorni Zoltán elképzelése...

"Pokorni Zoltán elképzelése szerint nyáron a jelenleginél tovább tarthatna a tanév, az évközi szünetek pedig megnyúlhatnának. " Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Szerintem értelmetlen és borzalmas cselekedet lenne... Habár kis kormányunknak nem ez lenne az első ilyen húzása.
2011. jún. 28. 13:08
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:

Alapjában véve van benne ráció. A diákokban meg van a potenciál, simán ki lehetne használni. Legalább lehet, hogy az év végén jutna idő a legutolsó tananyagrészekre is, nem csak septében kellene ledarálni. A gond az vele, hogy nyáron már senkinek sincs kedve tanulni, a nagy melegben pedig tompulnak is az agyak, de nem hiszem, hogy belehalnának a diákok plusz 1-2 hétbe, ha azt másképp osztanák be.

Bár én könnyen beszélek úgy, hogy nem vagyok érintett, de mitől lenne ez borzalmas?

2011. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk azért mert a nyár az nyár, és senkinek nincsen joga ezt elvenni tőlem, még a Faszomseismeri Zoltánnak sem. És én belehalnék plusz 1-2 hétbe. Te azt gondolod hogy olyan élvezetes ücsörögni az iskolapadban miközben odakint hétágra süt a nap és este várnak a jobbnál jobb bulik? Inkább mennék dolgozni. (Persze nem Magyarországon, én ide nem fizetek adót. Nem éri meg.)
2011. jún. 28. 13:48
 3/50 A kérdező kommentje:
Ja, és azt elfelejtettem mondani hogy eszméletlenül értelmetlen, mert a tanévben lennének megtartva azok a szünnapok amik a nyárból vannak elvéve. Szóval akkor most voltaképpen mi is ebben a haszon? Azon kívül hogy a fiatalok mégjobban megutálják az országot? :)
2011. jún. 28. 13:54
 4/50 anonim ***** válasza:
Az a baj benne hogy sokan így sem tanulnak semmit a szünetekben és mire visszatérnek addigra elfelejtik az anyagot, nos ha még hosszabbak lennének a szünetek, az még több felejtéssel járna. Persze egy tökéletes világban mikor a diák tényleg tanul otthon akkor lenne értelme ennek amit be akar vezetni. A tökéletes világot úgy is értem hogy a szülőknek nem lenne problémájuk az anyagiakkal mert sok családnál köztük az én szüleimnek is nagy segítség ha a már nagykorú gyerek elmegy a nyáron dolgozni és besegít az anyagiakba. A bulizás meg oly mindegy, néha suliidőbe is belefér meg nem muszáj hogy az egész nyár csak erről szóljon.
2011. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Hát én bulizás alatt azt értettem hogy elutazni a haverokkal meg ilyenek... Ha ezt elveszik, hát az fasza.
2011. jún. 28. 14:17
 6/50 anonim ***** válasza:
Nettó hülyeség. A tanítási napok száma ettől nem nő, harminc fokban meg tanítson a Pokorni.
2011. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Egyetértek.
2011. jún. 28. 14:38
 8/50 anonim ***** válasza:
Anno nekünk a tetőtérben volt az osztálytermünk, ilyen fasza tetőablakokkal, naná, hogy egész nap arról tűzött a nap. :D Na ott már április végén, májusban nem lehetett figyelni, mert olyan meleg volt. Nem tudom, hogy június végén mi lenne.
2011. jún. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
51%

Remek ötlet! A szünet hülyeség, a diáknak élni, aludni nem kell, csak tanulni! A drága tanárok, ha péntek van még több leckét és tanulnivalót adnak, mert "a büdös kölök ráér". Persze ők b@sznak dolgozni, orrba-szájba dolgozatot íratnak de csak hónapok múlva méltóztatnak visszahozni, mert "nem értem rá". Persze a diák érjen minden szabadidejében tanulni.


Egy műszaki középiskola igazgatója vagyok. Nekem a szünet július 5 körül indul, és augusztus 18-20 körül ér véget. Bő másfél hónap. Ezen rövidíteni???? Persze a szabadság nem olyan szabadság. Ha betörtek a suliba éjjel, engem hívnak, nekem kell menni. A kollégák minden hülyeségért (pl.: kivihetik-e az irodámból a virágokat a napra) engem hívnak fel. Ha épp nyaralok, akkor is. Mint pedagógus, nem mehetek szabadságra a tanév ideje alatt. Csak nyáron. Már ennyit sem érdemlek meg?

2011. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
51%
Hozzák vissza a nádpálcát és a testi fenyítést is. Akkor igazán élmény lesz bejárni.
2011. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!