Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon egyetem vegyészmérnök...

Pannon egyetem vegyészmérnök ill. kémia szak! Tapasztalatok, érvek?

Figyelt kérdés
Hát nagyjából csak szeretném, ha leírnátok róla a tapasztalataitokat illetve érveiteket hogy melyiket válasszam. Júl 7-ig lehet sorrendet módosítani, pontom elméletileg mindkét helyre megvan bőven, csak azon gondolkodom, hogy megcseréljem-e a sorrendet. Jelenleg vegyészmérnök van az első helyen.
2011. jún. 29. 09:35
1 2 3
 1/22 Silber ***** válasza:
100%

Hát lássuk akkor. Én PE-n vagyok vegyészmérnökin. Azt kell mondjam hogy fel kell kötni a nadrágot, mert elég nehéz. Az első két évben szinte ugyanazok a tárgyaitok, csak pár darab a különbség (pl. a második félévben a vegyészmérnökökkel ellentétben a kémiásoknak van Általános és szervetlen kémia II. elmélet, míg a vegyészmérnököknek van Műveleti energetika).

A legfontosabb az hogy tudd, mi a két szak között a különbség. A kémia szakosak valóban vegyészek lesznek (mesterképzés elvégzése után), ténylegesen a laboratóriumi munkára vannak kiélezve. Több kémiát tanulnak a vegyészmérnököknél (pedig nekik sem jut kevés, sőt). A vegyészmérnöknek viszont az a dolga, hogy a vegyészek által laboratóriumban kifejlesztett előállítási módszereket átvigyék a nagyipari szintre. Tehát a vegyészmérnöknek értenie kell a kémiához és a gépészethez is (persze nem a gépész- és mechatronikai mérnökök szintjén), sokkal több műszaki érzék szükséges hozzá.

A kémia szakon elég kevesen vannak, néha már családias az oktatásuk. Vegyészmérnökin viszont ezzel ellentétben nagyon sokan kezdenek, és nagy a lemorzsolódás (az én évfolyamomban 74-en kezdtünk, most heten tartjuk magunkat azok, akik még nem csúsztak. Most leszek csak harmadéves). Gondolkodj el, hogy melyik érdekel téged jobban: a laboratóriumban történő munka, vagy a nagyipar. Ha van még kérdésed írj, válaszolok.

2011. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ, rendkívül sok dolgot megtudtam belőle. A vegyészmérnöknél írtad hogy ugye fontos a gépészet ez együtt jár a műszaki rajzos tárgyakkal? Mert rajzból nagyon gyenge vok sajnos...
2011. jún. 29. 13:53
 3/22 Silber ***** válasza:
Műszaki rajz csak az első félévben lesz a "Gépelemek és ábrázolás" c. tárgy keretében. Összesen két rajzot kell majd elkészítened. Mindenhol máshol csak skicceket kell tudnod felrajzolni.
2011. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
akkor megnyugodtam....hát majd meglátjuk mi lesz...sok dolog függ még a ponthatároktól is...júl 21-én már okosabb leszek, de mindenesetre úgy érzem, hogy a vegyészmérnökihez sokkal több kedvem lenne!
2011. jún. 29. 15:49
 5/22 anonim ***** válasza:
én is jártam a PE-re vegyészmérnökire. de nagyon szar volt. baromi sok diák, tanárok szarnak az egészre... átmentem egy kisebb egyetemre, ez sokkal színvonalasabb. persze az a suli pont erre is van ráállva, hogy felvesznek egy csomó embert a pénzért és lemorzsolják a nagyrészét. amit egy korábbi hozzászóló is írt, 74-ből 7 embert maradjon dolog, az ott természetes. mindjárt az elején megszórják az embereket rendesen. és nem feltétlenül azért buknak ki ennyien mert olyan nehéz, hanem azért mert a tanárok egyszerűen nem tanítanak.
2011. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
hát nekem is elég sok ismerősöm jár oda csak más szakokra (van aki gazdaságira, van aki környezettanra, környezetmérnökire) és mindenki azt mondta hogy az első 3 félévet aki sikeresen megcsinálja annak már nyert ügye van. Hát majd meglátjuk mi lesz, de mindesetre sztem mindenhol nagy a szórás azé, főleg a mérnöki szakokon. Vagy rosszul gondolom?
2011. jún. 30. 11:13
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a környezetmérnöki szakon végeztem, sajnos ott is elég nagy a lemorzsolódás, de ez az egész mérnöki karra jellemző. Volt néhány közös tantárgy a vegyészmérnökökkel, ezért tudom, hogy elég kemény az a szak. Tanulni kell az elejétől a végéig, másképp nem megy. Sajnos az első 3-4 félév alatt nagyon sok az utált tantárgy, pl. a kémiai számítások meg a fizikai kémia, de aki azokat túléli, az már célegyenesben van.

Az alapozó tárgyak a veszélyesebbek, a későbbi szakmaiak már sokkal elviselhetőbbek és érdekesebbek.

2011. júl. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az infot...hát gondoltam h kemény lesz! Hát sajnos szorgalmas azé nem vok, inkább a jó felfogókámnak köszönhetem, hogy jó vok mindenből. De ott majd igyekszem szorgalmas lenni. Koleszokról valaki infot? :)
2011. júl. 3. 17:55
 9/22 Silber ***** válasza:
Az egyetemnek 7 kollégiuma van (Nereus, Várfok, Harsányi, Jedlik, Központi, Magister és Teleki), 6 épületben (a Harsányi a Várfok emeletén található). Ezek közül hatba kerülhet be vegyészmérnök hallgató (a Harsányi csak gazdasági karosok részére érhető el). A Magister és a Központi valamint a Nereus szép, a többi pedig középiskolai kollégiumok szintjén van. Ehhez mérten szabják az árakat is. Olvasgass róluk, és ha kérdésed van írd meg.
2011. júl. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
hát nyílván ugye a kérdés, hogy az ember ha tanulni szeretne akkor az hol teheti meg a legjobban...mer ugye nem mind1 hogy egy koleszban pl 200 v 500 ember lakik együtt...engem elsősorban nem a buli érdekel, hanem, hogy hol tudnék nyugodtan tanulni, pihenni, lazulni, egy megbízható, jó társaságban...
2011. júl. 3. 20:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!