Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen könyveket érdemes...

Milyen könyveket érdemes kiolvasnom?

Figyelt kérdés
Szóval szept. 01-jétől középiskolás leszek. Gimnáziumban fogok tanulni. Egy elég erős gimnáziumban. Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen típusú könyveket olvassak ki. Azt tudom, hogy az Antigoné kötelező, de azon kívül?
2011. jún. 30. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!Én azt hallottam hogy az Odüsszeia is kötelező, de igen mindenhol más a követelmény.Hallottam még az Íiliászt, a Kosztolányitól az Édes annát. Beszterce ostroma,jó palócok Mikszáth-tól.Moliere-től a Tartuffe.


Hova vettek fel téged?

14/L

2011. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jah és még Katona Józseftől a bánk bán.
2011. jún. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy melyik melyik osztályban kötelező arra már nem emlékszem, de hirtelen ennyi jut eszembe, ami nálunk kötelező volt: Iliász, Odüsszeia, Antigoné, Rómeó és Júlia, Isteni színjáték, Tartuffe, Candide, Az ember tragédiája, Bánk bán, Biblia, Márió és a varázsló


Egyébként iskolánként és tanáronként változó, hogy ki mit kér kötelezően számon, így 100%-ra csak az tudná megmondani, aki ugyanabba az iskolába jár, ahova te fogsz.

2011. jún. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

itt jobb oldalt vannak a 9.es kötelezők. Ha nem kínszenvedés Szigeti veszedelmet olvasni, hajrá... de szerintem totálisan felesleges a nyaradat erre pazarolnod. Én is elég erős gimnáziumban tanultam (most érettségiztem 90% feletti eredményekkel), hidd el, nem annyira más ez, mint az általános. Nem kell rá úgy készülni. Csak tanulj majd év közben, és akkor nem lehet baj. Én se csinálta mást. ;)

2011. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is erős középsuliba jártam. Előzőnek igaza van. Bár én pl. Tartuffe-ot, Sahkesperare Hamletjét, Hoffmann Az arany virágcserép c. művét nyáron olvastam és nagyon évlveztem őket. De azért egy Szigeti veszedelemmel ne cs*szd el a nyarad. :Đ
2011. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!