Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BCE pénzügy és számvitel...

BCE pénzügy és számvitel szakról mi a véleményetek? Jár közületek ide valaki?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:

A lakótársam és sok barátom oda jár, jómagam is corvinusos vagyok.

Mit szeretnél tudni?

2011. júl. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne, úgy minden:) remélem felvesznek... :\
2011. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szia! :)


Konkrétan minden, de leginkább az, hogy milyen érettségi eredménnyel vettek fel, volt-e nyelvvizsgád?

Milyen volt az első éved? :)

2011. júl. 4. 11:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hm, én ugyebár nem PSZes vagyok (hanem T-karos, jómagam 2 középfokú nyelvvizsgával, egy 90%os emelt és egy 100%os közép érettségivel, 96%os érettségi átlaggal kerültem be), a lakótársam PSZ-re 2 közép nyelvvizsgával, egy 87%os emelt töri és egy 91%os matek közép érettségivel ment, 4 ponttal volt az államis ponthatár alatt, így ő most költségesre jár, de megpróbál átkerülni államira a következő évtől.

Az egyetem nekem nagyon a szívemhez nőtt. Vannak, akik csalódnak benne, de én tudtam, hogy nem fognak mindent alám tolni, sokat kell majd tenni azért, hogy tényleg megérje itt tanulni. Az atmoszféra, a hangulat jó, nagyon szervezett a diákélet, vannak remek órák és tanárok, sok a diák, szoros barátságokat lehet kötni. Egyszerűen vagy egy ilyen Corvinusos életérzés.

Ami zavaró, az a tömegoktatás, hogy túl sokan vagyunk. De ha találsz magadnak inspirációt, érdeklődési területet, akkor nincs probléma. Ajánlok egy diákszervezetet vagy szakkolit is, ahol mind szakmai, mind közösségi téren sokat lehet fejlődni (ezekkel a lehetőségekkel majd gólyatáborban, ill. az első évben meg fogtok ismerkedni).

A PSZ szak jó választás, nem a legkönnyebb, de talán a legspecifikusabb a G-karos alapszakok között. Vannak tárgyak, amikkel bizony sokat fogtok szenvedni, de ez nem baj, máshol is így van.

2011. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Te jó isten, a lakótársadat ilyen eredménnyel, "csak" költéstérítésesre vették fel? Húú, de nagy bajban leszek! Igaz csak jövőre felvételizek erre a szakra, de már most látom, hogy csak egy nyelvvizsgám lesz meg addigra, az is németből. Angolul csak néhány hónapja tanulok, egy év alatt nem hiszem, hogy le tudom belőle rakni a nyelvvizsgát. Akkor megpróbálok töriből emelt szinten érettségizni és próbálok 90 % felett teljesíteni...hátha sikerül. :(

Minden vágyam itt tanulni. :)

És mit tudsz a BCE bezárásáról? Sokan azzal riogatnak, hogy a BCE-t bezáratják, vagy felosztják a szakokat, sőt olyan rémhírt is hallottam már, hogy a BCE-s diploma már nem lesz olyan erős, mint régen. :(

Erről mi a véleményed?:)

A matek tényleg nagyon nehéz itt?

2011. júl. 4. 12:17
 6/8 anonim ***** válasza:

én azt tanácsolom, hogy mindenképpen gyúrj az angolra, mert ha nincs meg a max pluszpontod, akkor el is felejtheted kb a BCE-t :S

Nekem 450 pontom van, idén jelentkeztem pénzügyre, de nagyon necces ígyis a dolog a magas ponthatárok miatt. És én nem tudtam költségtérítésest jelölni, szóval nagyon félek hogy lemaradok erről a suliról :\

Számolgass a felvi.hu-n a pontszámító kalkulátorral, és meglátod, hogy max pluszpont nélkül szinte esélytelen. Még sok időd van, és tavaly ilyenkor kaptam észbe, és ráálltam az angolra mert cska középfokom volt és felsőt megcsináltam novemberben. Tudtam, hogy anélkül esélytelen. Még égyis nagyon rizikós a dolog.

Hát, sok sikert!! Csinálsz egy jó emeltet, meg egy majdnem 100%os közepet, aztán bent is vagy:)

2011. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát mindenféleképpen gyúrj rá a nyelvekre, ez biztos. Vagy németből csinálj felsőfokút, vagy angolból hozd fel magad valahogy középfokra, van még egy teljes éved rá, az nagyon sok. Az angol nyelvtudás egyébként is szinte alapkövetelmény manapság, csak jól járnál vele. A maximális pluszpont nélkül eléggé necces a bekerülés.

Matekból illik egy leendő közgazdásznak 90% felett, inkább 95% környékén írni az érettségit (egyáltalán nem nehéz ilyenre megírni), és ha a törid is jó, akkor nem kell aggódnod.

A matek PSZ-en nem könnyű (ez persze szubjektív), de meg lehet tanulni. (egyébként már a falra mászok ezektől a "matek nehéz?" kérdésektől :) - nem leszel jó közgazdász, ha nem akarsz matekot tanulni vagy totál nem érted. De te gondolom nem kettes-hármas vagy belőle.) De ha gondod is akad év közben, ott lesznek a csoporttársak vagy egyéb korrepetálási, felkészülési lehetőségek. A K-karon sokkal durvább matek van.

2011. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja igen, a bezárás.

Nos, szerintem (személyes vélemény következik!) elkerülhetetlen a Corvinus feldarabolása, ez alatt azt értem, hogy a budai karokat úgy vélem, biztosan elcsatolják. Reális törekvés az lehet, hogy a Közgáz karok (G, K, T karok) egyben maradjanak.

Hangsúlyozni kell, hogy ez csak egy kiszivárgott koncepció volt (bár azt sem értem, egyáltalán koncepcióként hogy merülhet fel ilyesmi...), biztos terveket december környékén lehet majd tudni. De ha normális, szakmai alapokon döntenek, akkor nem akarhatják majd szétszedni a Közgázt. Ha más elvek mentén döntenek, akkor ki tudja...

De mint már említettem, igen szervezett diákélet, diákmozgalom van a bce-n (rengeteg diákszervezet, szakkollégium, szakmai tömörülések, de a diákok önmagukban nagy erőt képviselnek létszámuknál és tudásuknál fogva), így ha tényleg valós tervvé válna ez a koncepció, bizonyára megmozdulna az egész egyetem, és nem hagyná, hogy valóban megtegyék ezt.

Ezek a hírek ne tartsanak vissza, a Corvinus az Corvinus :)

2011. júl. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!