Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik ez a Pannon...

Hogy működik ez a Pannon Egyetemen?

Figyelt kérdés

Az egyetem tényleg nagyon messze van a pályaudartól (vonat)?

Levező tagozatosként hogy igényelhetek majd kollégiumot?

Germanisztika szakon milyen könyvek kellenek?


2011. júl. 9. 22:59
 1/6 Silber ***** válasza:

A harmadikra nem tudok válaszolni.

Igen, a vasútállomás valóban messze van a városközponttól. Viszont van közvetlen járat, ami az egyetemre visz (ha jól emlékszem a négyes helyi járatos busz, de nem vennék rá mérget).

És tudtommal a levelezősök nem igényelhetnek kollégiumi szálláshelyet. De jobb ha megkérdezed a kollégiumi irodában.

2011. júl. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Én olyat olvastam a Magister honlapján, hogy 80 férőhelyet fenntartanak. Ahogy kivettem belőle, az elvileg levelezősöknek van és úgy kell lefoglalni talán, de majd rákérdezek.
2011. júl. 10. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos PE-ben nem vagyok otthon, de általában a levelezősöknek úgy tartanak fenn helyet a kollégiumokban, hogy ha mennek, akkor kedvezményes áron (mit tudom én 2000 Ft/fő/éj) ott lehet aludni abban a pár napban, mintha szállodában aludnál, utána pedig a cuccaiddal együtt mész haza. Pontosan az árnak utána kell nézni, de elég sok egyetemen így működik ez.
2011. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon jó lenne, mert én olyan árakat olvastam, a hotelmagister.hu-n, hogy lemerevedtem. Nem tudtam rendesen kvenni, hogy az most azoknak szól, akik szállodai funkcióban vannak ott, vagy a levelezősöknek. Pl. 1 éjszaka 2 ágyas szobában 1 főnek 6000, 2 főnek 3200, meg hasonlók. 1 ágyasban 1 éj/1 fő 4500. Kicsit drágállom ahhoz, hogy ez legyen a kollégiumi ár.
2011. júl. 12. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként hidd el elég reális sajnos. Írj nekik egy e-mailt, hogy hogy is van ez, mert vannak olyan árak, amit nem feltétlenül tüntetnek fel. Én most pl megnéztem, nálunk 4500 forint a jobb kolinkban egy éjszaka idegenek számára, a levelezősök 3500-ért aludhatnak bent, illetve ha 4-en összefognak és mennek 4-es szobába, akkor 2300-ért. (Erre emlékeztem én)

Egyébként érdemes körbenézni a többi koleszban is, mert lehet azok kicsit alacsonyabb árkategóriások.

Pl.: én annyira nem néztem utána, csak egy honlapot láttam, de ott azt írják havidíjasként is a magister a legdrágább, utána a központi kollégium, majd minden más. Próbáld az olcsóbbakat megnézni/megérdeklődni, hátha ott a lakhatás is olcsóbb levelezősként. Hogy egy példát mondjak, nálunk az öregebb, kevésbé full extrás koleszban szintén 2300 forint egy éjszaka a levelezősöknek (3 ágyas szobában, de lehet csak ketten lesznek), ha egyedül akarnak lenni mindenképpen egy szobában, akkor is nem egész 3000.


Gondold végig, hogy neked ér-e plusz 1-2 ezer forintot arra a pár éjszakára az, hogy pl van külön fürdőszoba a lakrészhez, vagy külön konyha, kicsit újabb stb. Ha nem, akkor bőven elég valamelyik olcsóbb, régebbi koli, ami még igazi koli hangulatú, egy folyosóra egy konyha, egy fürdő. :)

2011. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze, én is úgy vagyok vele, hogy jobb az olcsóbb is. Arra a pár éjszakára igazán megfelel. Írok is nekik egy e-mailt. Köszönöm a segítséget!
2011. júl. 14. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!