Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Javító érettségi, + informatik...

Javító érettségi, + informatika érettségi, hogy, hol, mikor?

Figyelt kérdés
Javító érettségit szeretnék tenni matematikából és plusszba informatikából, mert egyetemre jelentkeznék informatika szakra és a választott tantárgyam földrajz, na meg a matek se sikeredett igazán jóra. Arra lennék kíváncsi, hogy ezt hol és hogyan tudom véghezvinni, és leghamarabb mikor tudok újraérettségizni ?
2011. júl. 11. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Ősszel tudsz leghamarabb érettségizni, szerintem bármelyik szimpatikus iskolában. Érdeklődj utána és hagyj pár tízezret a ballagási pénzből ;)

És egyetemre nyilván csak 1 év csúszással tudsz menni.

2011. júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A tízezresek már rég elfogytak, mert azóta már elvégeztem 2 szakot is, egyet szociális ágon, egyet meg most szereztem szoftverüzemeltetői néven, és ezt szeretném tovább vinni magasabb szintre, mert a szociális szférában szinte lehetetlen állást foglalni...
2011. júl. 11. 11:25
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

" szerintem bármelyik szimpatikus iskolában. "

Azért nem az összesben. Őszi érettségi előrehozott. Ezért ki van jelölve a városban egy iskola ahol ezt meg kell tartani.

2011. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De nem is csak egyben, bárhol jelentkezhet, ahol szerveznek érettségit ősszel...

Ebből mindent megtudsz: [link]

2011. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és az nem zavar vizet, hogy nekem már van 1 választott földrajz érettségim, simán lerakhatok mellé egy informatikát ?
2011. júl. 11. 11:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is matekot és infót fogok csinálni: matek szintemelő, infó kiegészítő - én se most érettségiztem. Szerintem csináld úgy, mint én, tedd le a könnyebbiket ősszel, májusban a másikat, addig úgyse tudsz még továbbtanulni, csak szept.-től.

Amúgy elvileg ilyenkora hivatalban kell érettségizni, de a májusinál, van esély arra, ha bemész a régi sulidba, megkérdezed, lehet, hogy fogadnak ők is. Ez változó.

Én az infótól szenvedek - ősszel mennék, de nemtom mik lesznek a szóbeli tételek (középszint). A bolti könyvben 60 tétel van!!!! Az rengeteg, én pedig közel 100 %-ot szeretnék... Te hogy tanulsz?

2011. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok:

Nekem is van választott föcim, nem zavar, annyit érettségizel, amennyit akarsz.

2011. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na látod, te még előrébb gondolkodtál mint én. Nekem eszembe se jutott, hogy ketté oszthatnám a vizsgákat. Jó ötlet, lehet én is így csinálom. Mégpedig a számítástechnikával kezdem, mert nekem az könyebb, mert van egy Szoftverüzemeltetői vizsgám, de amúgy utána nézegettem a számtech érettséginek és elég sok helyen lehúzták, mármint nem valami nagy vasziszdasz, persze felkészületlenül nem érdemes belevágni(na meg szerintem az emelt szintű az gondolom nehezebb). Aztán a matek, mindig is "erős" 3-asra tudtam és az érettségim is az lett, na ezt akarom feljebb tornázni, ami nem biztos hogy olyan egyszerű lesz, mivel mindig is 3as voltam, most meg már vagy 5 éve nem matekoztam, a boltba adtam össze fejbe az árut :D Szóval én arra fogok felkészülni jobban.
2011. júl. 12. 09:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő 100 körülre kéne, én is számtechkel kezdem, a szóbelire elég sok az anyag, a gyakorlat meg sztem egy vicc, Neked biztos menni fog. Matekból nekem 90 százalékos közepem lett, de egy hangot se tanultam, nemcsak az érettségire, de az 5 év alatt se, szal reménykedem az emeltben, hogy jobb lesz, ha tanulok.

Ha jól tudom az info gyakorlat okt. 21én lesz, 08:00tól, a szóbeli nov. 17-25 között középszinten, és szept. 5től lehet jelentkezni.


Te hogy készülsz??

2011. júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Először is köszi az infókat :)


Hát a tanulást még el se kezdtem, de számtechből, szerintem nem nagyon erőltetem meg magam, lehet bele-bele kukkantok a szoftverkezelős könyvekbe és slussz. Matekra viszont erősebben kell készülnöm, mint már említettem.

Nekem szerencsém van, mert párom édesanyja Matek-Kémia szakos tanár és igazgató, csak még nem vontam be annyira a terveimbe, csak említettem neki. A terv az lenne, hogy megkérem, hogy írjon fel "házi feladatnak" érettségire felkészítő feladatokat és ha nem értek valamit megkérdezem tőle. Az emelt szintet beszéltem vele, mondta hogy abba eléggé kacifántos (deriválás integrálás, valószínűség és egyéb mókás dolgok) feladatok vannak, amivel még életembe nem találkoztam. Én egy jó négyes esetleg egy ötösre pályázok (közép szintű), meglennék elégedve vele, kérdés az, hogy elég lesz e :D

2011. júl. 12. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!