Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha VÁLLALKOZÓ szeretnék lenni...

Ha VÁLLALKOZÓ szeretnék lenni MILYEN SULIBA kéne mennem?

Figyelt kérdés

a családi vállalkozást (ami nagyon jól megy!!!) szeretném tovább vinni elsősorban.. Viszont nagy vágyam,hogy később éttermet nyissak!!! AKkor nekem vendéglátóiba kell mennem? és ha igen,akkor azon belül idegenforgalomra vagy a másik?

És melyik iskolát válasszam?

(kitűnő tanuló vagyok)


2011. júl. 14. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha saját vállalkozást szeretnél, akkor ahhoz engedély kell. Ahhoz , hogy vállalkozásod legyen nem kell külön végzettség, csak engedély kell hozzá, és minimum 18 évesnek kell lenned, és persze jó ha van kezdőtőkéd. Ha később szeretnél saját éttermet, akkor az külön jó, ha elvégzel valami ehhez kapcsolódó sulit. Ha a vendéglátásban szeretnél dolgozni akkor jó a vendéglátóipari főiskola, de lehetsz szakács, cukrász is! Még annyit, hogyha vendéglátóipari főiskola, akkor csak a Corvinus. Akkora ezen a területen a túlképzés, hogy mással nem nagyon lehet labdába rúgni.
2011. júl. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
most leszek nyolcadikos.. előttem még a továbbtanulás. akkor szerinted,mivel kezdjem? melyik iskolával?
2011. júl. 14. 11:05
 3/7 anonim válasza:
23%
Hány éves vagy?Ha általánosba jársz, akkor szerintem ne válaszd csak ezért a szakközepet. Menj el egy jobb gimibe, aztán pedig menj el valamelyik gazdálkodási egyetemre. Én a corvinuson tanultam és ott van a (gazdálkodási és menedzsmentten belül) vállalkozások indítása szakirány.Mesteren pedig vállalkozásfejlesztés. Persze nem (csak)ezektől leszel jó vállalkozó, de azért segít valamennyit biztosan. Itt is van turizmus szak is, de szerintem nem feltétlenül kell azt választanod, csak mert éttermet akarsz nyitni. FOntos, hogy az ember megértse, ahhoz, hogy mondjuk egy fordítóirodát megnyisson, nem kell sok nyelvet beszélnie, hanem irányítania kell tudni az alkalmazottakat (akik már beszélnek nyelveket!)és a vállalkozást. Ezt a gondolatsort az éttermezésre is alkalmazhatod.
2011. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A második válaszoló vagyok. Most már látom, hány éves vagy, mikor elkezdtem a válaszom, akkor még nem láttam a fenti hozzászólást. Hm, egyébként pont arra akartam célozni, hogy ahhoz, hogy sikeres éttermed legyen, egyáltalán nem kell tudnod se főzni, se pincérkedni. Sok kisvállalkozásnak épp az a baja, hogy a tulajdonosok végzik a napi teendőket, amire alkalmazottat kellene felvenni, és emiatt nem tudnak a vállalat egészével és annak fejlődésével eleget foglalkozni. És így meg is reked egy olyan szinten, amiből megélsz (jó esetben), de nem tudod élvezni annak az előnyeit, hogy vállalkozó vagy és nem alkalmazott (pl. egy jó és felfutott vállalkozást tudnod kéne otthagyni akár egy évre is és annak nélküled is tökéletesen tovább kéne működnie.)
2011. júl. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

értem. és köszönöm széépen!:)

viszont akkor most melyik iskolát környékezzem meg?

2011. júl. 14. 11:53
 6/7 anonim válasza:
Valamelyik jobb gimnáziumot. Abból még bármi lehetsz. Ha komolyabb a felvételi oda, kezdj el készülni már most. Általában a jobb tanulók jelentkeznek gimibe, ráadásul ha valamilyen jobb iskolát választanál, könnyen lehet, hogy szintén kitűnőkkel kell majd versenyezned. Szóval szerintem vedd komolyan a felvételit (bár csak a jobb gimikbe van felvételi általában).Hol laksz?Ja, szerintem a szüleiddel is beszélhetsz erről.
2011. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
48%
Gimnázium, aztán valami komolyabb szak (mondjuk jogász vagy közgazdász).
2011. júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!