Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Győrben a Széchenyi István...

Győrben a Széchenyi István egyetem kollégiumai milyenek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Az egyetemnek két kollégiuma van a Belső koli és a Külső koli, gondolom ennek nagyjából már utánanéztél.


Én megjártam mindkét kolit.


A belső valójában elég pici, de megszokható. Konkrétan 12 m2 ebből 1,5m2 az előtér, és 3-an laktok. Egy szóló és egy emeletes ágy van, nomeg 3 asztal. Ezzel együtt az ágy és a szék között pont egy ember tud ellavírozni, tehát kb ennyi hely van.

De meg lehetett szokni, főleg ha jó emberekkel kerültél egybe. Nálunk jó volt a társaság...

A fürdő két ilyen szobára van 1, van WC és zuhany, bár a belsőben a WC-t nagydologra inkább nem használja senki, mert csak a szoba felé lehet szellőztetni ;-)))) Nagydolgot viszont a folyosón lehetett intézni, ott van közös mosdó, nagyon kultárált wc-k azok is.

A hangzavar nem vészes, bár attól függ, hova kerülsz. Mi a K4 közepén voltunk, nem volt túlságosan vészes, kivétel szerdán, akkor bulinap van... Akkor viszont mindegy hol vagy. Azt hiszem, ha tanulni akartam mindig tudtam, ha meg nem, akkor nem a ricsaj akadályozott meg benne :-)

Konyha emeletenként van 1 darab, ott 2x2 főzőlappal.

Most megcsináltak 2 vagy 3 konyhát ott kialakítiottak a szobákhoz tartozó edénytárolókat és van sütő is.

Az élet itt nagyobb egyaz azért mert több mint ezer ember lakik az egész koliban meg azért mert 100 m-re van az egyetem épülete.

A szobák általában eléggé lelakottak, de igazából olyan lesz amilyenné varázsolod. Mi egy 16 literes diszperzittel kifestettük első nap fehérre, aztán' hello. Szép volt, jó volt, élhető.


A külső koli jóval komfortosabb, tágasabb 2 szobára jut egy zuhanyzó+WC, a szobák mérete kb 20m2 lehet, szintén 3 emberre. Szintén egy szóló ágy, egy emeletes 3 éjjeliszekrény, 3 asztal. Ha ez mind el van rendezve középen kb 5m2 szabad hely van. Kényelmesebb komfortosabb mint a belső. Állapota, háát, ezen is meglátszik az idő, de nem kellett festeni, hogy kultúrált legyen a környezet.

Itt jóval kihaltabb a környezet, ricsaj egyáltalán nincs, cserébe messze van az egyetemtől. Najó annyira nem kb 12 perc busszal, de buszhoz vagy kötve. Megszokás kérdése.

Személy szerint 1 évet voltam belsőben most 3. éve leszek külsőben. Már nem szívesen mennék vissza a belsőbe, még ha kényelmes is volt 7:50-kor felkelve a 8:00-s órán bent lenni :D (A külső koliból a 7:20-as busszal be kell jönnöd, akkor 7:50-re egyetemen vagy. Igaz most át fogják vinni az új hídon a buszokat, akkor az egyetem kapujában fog letenni, akkor elég lesz 7:30 vagy 7:40-es busz is.)


Árban mindkét koli azonos, államis hallgatóknak (és talán a fizetősöknek is??) 8100 ft lesz egy hónapra. Ez tartalmazza a szállásdíjat és a hűtőt is, ami 600ft/fő/ hó (Eddig 7500 volt a kolidíj, és külön fizettünk 600-at most egybevonták, lényegében emelés nem volt 3. éve!)

Van internet 80-100 Megabit/sec (nem írtam el!) ezért egy félévre 5000ft-ot kérnek el.

Külső koliban lehet mikró a szobában ingyen, Belső koliban ezért félévente 1500-at kérnek el mert ott a konyhában van közös mikró.


Ha megkérdeznél melyiket válaszd nem tudnám rávágni hogy melyiket. Nekem mindkettő tetszett mindkettőt lehetett valamiért szeretni, vagy utálni.

Mindig azt mondom, hogy aki olyan ember, hogy nem fér össze a másik 2-vel annak lehet 100m2-es szobája is akkor se fognak kijönni, ha jó embereket fogsz ki, akkor a 10m2-en is vígan elvagytok.


Ha bármi kérdésed van írd meg, szívesen válaszolok.

2011. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. számomra fontos lenne a higénia ahogy hallotam az a külső koliba lényegesen jobb. amúgy azt hiszem a külső koliba két ágyas szobák is vannak ez lehetséges?
2011. júl. 28. 00:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, bocsi az offért, melyik szakon fogsz tanulni?


(egy szintén elsős :D)

2011. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, a higiénia az a lakóktól függ.

A fürdőket havonta egyszer takarítónők takarítják vegyszerrel, de a többi napi szintű takarítás a ti feladatotok. (Beleértve a szoba takarítását is, azt a takarítók nem tisztítják.)

Annyi, hogy a belső koli bogarasabb de azt rendszeresen írtják. A külső koliban nincs bogár. A belsőben is a szeméttárolók miatt olyan.


De tisztaságra a külső koliban is láttam olyan fürdős és szobát hogy majd' elhánytam magam. Én mondjuk rendszeresen takarítok , mert igényem van a tiszta fürdőre...


Külsőben vannak 2 ágyas szobák igen, de az a szakkollégiumi rész, oda egyszeri halandót nemnagyon vesznek fel, külön felvételi eljárásuk van.

2011. júl. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia!Milyen szakra mész én is oda megyek koleszba és nem tudom melyiket jelöljem elsőnek a külsőt vagy a belső koleszt!Amúgy én jogi asszisztensre megyek!18/L
2011. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha van kérdésetek kolival kapcsolatban irjatok ide szIvesen válaszolok még!
2011. júl. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
sziaa én gazdinfóra jelentkeztem de lehet mérnök lesz belőle majd még kitalálom. Am hogy hívnak?:)
2011. aug. 7. 19:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem a külső koli lenne jobb, de lehet h nem kerülök be akkor keresnem kell vmi melót meg albit. Szeretem a jogászokat lakjunk együtt :D
2011. aug. 7. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!