Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a kötelezően...

Mi a különbség a kötelezően választható és a választható tárgyak között az egyetemen? Most indulok neki és nem igazán vágom.

Figyelt kérdés

Nyilván a kötelező, kötelező, ez tiszta, de pl a kötelezően választhatók közül hányat kell felvenni egy félévben?Vagy ez is meg lesz szabva?És a válaszhatóknál is ugyanez a helyzet?

Vagy mindegy, hogy mennyit veszek fel a kötelezően válaszható vagy a választhatóak közül, csak legyen meg a kredit a kötelezőek mellett?

Vagy hogy érdemest ezt?

Gondolom ez elég bagatell kérdés azok számára akik már egyetemre vagy fősulira járnak, de nekem nem éppen tiszta a kép.

Plusz még hallottam arról is hogy ha hamarabb felveszek nem egymásra épülő de kredites tárgyakat akkor hamarabb lehet befejezni a sulit, de akkor az nem kredittúllépés?Vagy az, hogy van meghatározva.

Már utánaérdeklődtem, nem lesz mintatanterv, mindenkinek saját magának kell felvennie az általa "gondoltakat" és kissé el vagyok keseredve, hogy át sem látom, hogy mi a pálya.Megtaláltam már excelben a suli honlapján a három év összes felvehető tárgyait, de van itt kb 70, ugye az nem komoly, hogy mind a 70-et fel kell vennem.Valaki el tudná ezt magyarázni?Visszaolvastam egyébként az összes kredites kérdést, de nem igazán tisztult a kép.Nekem az is jó ha valaki tud linkelni vagy küldeni egy leírást erről az egész kavalkádról.Tiszta gáz ez a kredit rendszer!


2011. júl. 29. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezően választható tárgyakból meg van adva, hogy minimum mondjuk 6 kreditet teljesítened kell. Többet lehet, kevesebbet nem, mert akkor nem kapod meg a diplomát.

Szabadon választható tárgy minden más, az egyetem által oktatott tárgy, ami se nem kötelező, se nem kötelezően választható. Tehát mondjuk te gépészmérnöknek tanulsz, és a vegyészek analitikáját felveheted, kapsz érte kreditet, de ez neked szabadon választhatóként lesz elfogadva. Míg nekik kötelező tárgyként lenne elfogadva.


Mintatanterv biztosan van, csak még nem találtad meg. Írj a tanulmányi osztályra, ha sehogy máshogy nem megy.

2011. júl. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, akkor ezek szerint ha mondjuk a kötelezőből 6-ot kell teljesíteni, de én mondjuk annyit veszek fel, hogy 14 lesz akkor az nem kredittúllépés?

Hát itt nekünk a honlapon írnak kötelezően választhatót és választhatót külön, ezért nem értettem, hogy akkor mizujs vele?

Ezek szerint ha nem akarok akkor nem is kell választhatót felvennem csak kötelezőt ha akarom?

Mert akkor az első évben sztm már le lehetne tudni az összeset.

Ne haragudj a naivitásomért, ha butaságot írok, de abszolút nem látom át a helyzetet,

Már írtam a TO-nak, ők írtak vissza, hogy mintatanterv nincs, a kötelező, a kötelezően választható és a válaszhatók közül nekem kell majd önállóan összeállítanom.Sajnos nem túl kedvesek és segítőkészek a TO-n:o(

Nem igazán szeretnék ott állni, mint egy idióta, mert egyenlőre annak érezem magam:o(

2011. júl. 29. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el légyszi, hogy melyik egyetem, melyik képzés, és megpróbálom megkeresni, hogy mit kellene felvenned.
2011. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet, de tegnap már kínomba bementem a TO-ra gondoltam lesz ami lesz.Az emailben nem voltak valami kedvesek, de arra gondoltam, ha odamegyek csak nem vágnak ki.

Hát elég flegmák és felsőbbségesek voltak, mondván ezt ha már egyetemre megyek illene tudnom.Kérdeztem, hogy mégis honnan, mire közölték, hogy ennek utána lehetne nézni különböző közösségi portálokon, a legtöbb diák felkészülten érkezik.Nem vagyok egy konfrontatív alkat, de ekkor kicsit elszakad a cérna és megkérdeztem tőlük hogy szerintük mi a fenéért jöttem be szerintük.

Szerencsére egy kicsit visszavettek és elmagyarázták mi a helyzet.Az összes kötelezőt teljesítenem kell, a kötelezően választhatók közül félévente minimum 4-at a választhatók közül minimum 3-t.

Kredittúllépés ha 30-nál több értékben veszek fel kivéve, ha előtte bejelentem a TO-n, hogy felsőbb éves nem egymásra épülő tantárgyat szeretnék felvenni.

Szóval végre tiszta a kép.

Még egyszer köszi a türelmedet és a segítséget.:o)

2011. júl. 30. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!