Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt kémia érettségi, képes...

Emelt kémia érettségi, képes leszek rá?

Figyelt kérdés
Ott kezdeném hogy idén jelentkeztem gyógyszerésznek de nem vettek fel. A közép kémia érettségimet szúrtam el (80%) ami a duplázáshoz kevésnek bizonyult. Nagyon rosszul éreztem magam az utóbbi 1-2 hónapba de most úgy érzem sikerült talpra állnom és eldöntöttem hogy októberbe leérettségizek emelten kémiából, mivel szükség lesz rá ha jövőre ismét felvételizni akarok gyógyszerésznek. Szerintetek képes leszek megírni 90%-ra? Mindent megteszek érte. Sokan nem tartják jó ötletnek, mondták inkább menjek el valami olyan helyre ahova könnyebben felvettek volna, de én úgy érzem hogy vagy egész életembe ezen fogok gyötrődni hogy "mi lett volna ha" vagy most újra neki futok, és megpróbálom. Vélemények, tanácsok emberek?
2011. aug. 2. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem képes leszel rá.Vedd át az "ötösöm lesz kémiából" című könyvet, dolgozd ki, ellenőrizd magad. Ezután töltsd ki az összes érettségi feladatsort. Ugye 407 pontra lesz szükséged, vagy ehhez hasonlóra.. Ha a kémia érettségivel nem is jönne össze elég pont, nézz más lehetőségek után: pl felsőfokú nyelvvizsga, biosz érettségipontokon való emelés, vagy valamilyen OKJ-s/technikusi képzéssel többletpontot szerezni, mert jövőre a 80 helyett 100 lesz. Kitartást és sok sikert!
2011. aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, képes leszel rá, bár ez csak magadtól függ, de inkább úgy válaszolnék, h meglehet csinálni, hozhatóó!!!

tanulj sokat! én bioszt írom újra emelten, am meg egy próbálkozást mindenképpen megér, elég szar a mi lett volna ha érzés szóval csak vágj bele azt mondom!!

2011. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztató szavakat:) igen amúgy jövőre 100 lesz a pluszpont, szóval ezzel az emelt kémiával meglenne mind a 100, mert bioszból idén már írtam emeltet(az 76% lett). Szóval egy 90-es kémiával lenne 432 pontom, ami elég lenne:)
2011. aug. 2. 20:57
 4/7 NoodIy ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem lehetetlen, ha ahogy az előttem szóló írta, átveszed az Ötösöm lesz kémiából-t, akkor simán hozható az írásbeli, a szóbeli meg nem vészes, bár tudnak érdekes dolgokat kérdezni. Én írásbelin simán hoztam 96-ot, a szóbeli viszont lehúzta 88ra :S, tehát azért az elméletre is gyúrj rá.(Engem a fém-hidridekkel szivattak)
2011. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
NoodIy idén érettségiztél? Milyen egyetemre milyen szakra jársz ha szabad tudnom? Csak úgy kíváncsiságból:)
2011. aug. 2. 21:17
 6/7 NoodIy ***** válasza:
Vegyészmérnök, nem idén, 2007ben de az emelt érettségi nem változott tudtommal.
2011. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NoodIy ***** válasza:
jah és Debreceni egyetem TTK, bocs, lemaradt
2011. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!