Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen matematikai dolgokra...

Milyen matematikai dolgokra számíthatok egyetemen első fél-1 évemben? Mi az amit alapnak vesz az egyetem, hogy én már tudom és mi az ami 'nehéz' és új?

Figyelt kérdés
ELTE fizikán kezdek szeptemberben és arra lennék kíváncsi, mivel sokat hallom, hogy az első évben a matekra fekszenek rá, hogy mégis mi az amit már tudni kellene és mire számíthatok. Persze tágabb fogalmakban, nem is azt kérem, hogy mindent írjatok le csak mégis pár dolgok :)
2011. aug. 2. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A gimis anyagot kívülről kell tudnod, minden képletet, nevezetes azonosságot...stb.

Az első pár 1-2 hétben határérték számítás, illetve differenciálszámítás lesz, aztán később már integrálás is. Az ezekhez kapcsolódó képleteket, azonosságokat jó, ha előre tudod.

2011. aug. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
El fogják mondani a deriválás és integrálás alapjait is, csak olyan gyorsan, illetve olyan kevés idő jut egy-egy témára, hogy tényleg hatalmas hátrányban van az, aki nem tanult illetve nem tud deriválni, integrálni. Ezért ha ezen a téren hiányosságod van, mindenképpen foglalkozz egy kicsit vele a nyáron.
2011. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!