Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mért nem tunnak a mostanni...

Mért nem tunnak a mostanni magyarr gyerekekk hejesen irni?

Figyelt kérdés
egyszerűen nincs olyan szó, amit helyesen képesek leírni, a v betűt szimplán felváltja sokszor a w, a j és ly folyamatosan keverve van, a hosszú és rövid magánhangzók is szinte mindig keverve vannak és még sorolhatnám. nem vagyok idős és soha nem is voltam él tanuló, de szerintem nem nagy kunszt megtanulni helyesen írni (a gépelési hibákat nem tartom helyesírási hibának)
2011. aug. 3. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy néha w-t és nem v-t használnak csak ilyen idióta divat. A helyesírás amúgy szerintem is érdekes :D engem annyira nem zavar/érdekel mint sokakat itt, az pl. zavaróbb ha valaki komoly dolgot kérdez csak éppen vét pár hibát és emiatt nem tud választ kapni mert jönnek a valószínű magyar szakosok vagy nemtom honnan szalajtott emberek, hogy tanulj meg írni... :/

Amúgy tök egyszerű a megoldás. Nem tudom, hogy ez itt a GYIK-on van így, vagy firefox csinálja, de nekem itt is ahogy ezt most írom alá húzza azokat a szavakat amelyek nem helyesek és könnyű kijavítani.

2011. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erre egyszerű a válasz: Internet.
2011. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
A te helyesírásod se tökéletes, nem kellene leszólnod senkit. De azért köztársasági elnöknek talán elmehetsz te is, ilyen helyesírással. :D
2011. aug. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én tudok helyesen írni. az hogy a neten nem ír valaki rendesen nem jelenti hogy nem tud helyesen írni!! legtöbben nem azzal foglalkoznak hogy mindent jól írjanak le, mindenki inkébb gyorsan gépeli a lényeget.. én se szoktam foglalkozni vele különösebben.

a v w meg tényleg csak divatból van, nyilván mindenki tudja, hogy a 'vendéglátás' szót nem 'wendéglátás'-nak írjuk ..


de amúgy van akinek igenis nehéz megtanulni helyesen írni, sok gyerek van az osztályomban akik éltanulók és botrányos a helyesírásuk. ez főleg a matekos agyakra jellemző.

2011. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem a helyesírási hiba épp úgy zavar mint az elgépelés. Bárminek is tekinted, Kedves kérdező. Ha egy szövegben ilyennel futok össze, akár egy hozzászólásban, akár egy posztban, bármiben egyszerűen átugrom. Számomra érdektelen a látványosan igénytelenül összetákolt írás, biztos vagyok benne, hogy az idegeskedésen kívül mást nem veszíthetek, ha figyelmen kívül hagyom. A tiedet csak azért olvastam el, mert érzem benne az iróniát. (:
2011. aug. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
megértem én, hogy sokan gyorsabban szeretnék kiadni magukból az információt, emiatt írnak helytelenül/gépelnek félre. viszont sorozatosan látom azt, hogy a lesz-t két sz-szel írják. ez máris több egy karakterrel és máris több idő és fáradság :))
2011. aug. 26. 15:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!