Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek erdemes diktafont...

Szerintetek erdemes diktafont venni egyetemre?

Figyelt kérdés
Nagy a dilemma, mert jelenleg eleg sokba kerulne ez nekem, viszont szeretnek jol tanulni, de mivel tudom, hogy lassu a felfogasom (csak nagyon szorgalmas vagyok) jol jonne, ha vissza tudnam hallgatn, ha esetleg a jegyzetelesem ertelmetlen zagyvasag. :) Gondoltatok mar arra, hogy neha jol jonne egy ilyen keszulek, vagy folosleges penzkidobas lenne?
2011. aug. 6. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Én mp 3-ra szoktam.Ha meg tudod oldani,hogy közel ülj,akkor jó lesz a minőség mp-vel is.Nem kell ezért diktafon:))))
2011. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen jellegű szakon tanulsz, vagy milyen jellegű tárgyaknál szeretnéd használni.


Én mérnökhallgató vagyok, nálam semmi értelme nem lenne a matek és fizika és egyéb tárgyakat felvenni, mert a lényegi rész úgyis a táblán van, illetve képletekben, illetve egyszerűbb letölteni az egyetem honlapjáról az előadásanyagát, vagy megkeresni a tankönyvben vagy google-n az adott részt, amit esetleg nem értettem meg.


Ha mondjuk te bölcsész vagy ilyesmi szakon tanulsz, ahol tényleg sok ilyen jegyzetelős óra van, akkor lehet hogy hasznát veszed, bennem csak az a kérdés merült fel, hogy mikor lenne időd visszahallgatni a felvett hanganyagot? Szerintem a kezdeti lelkesedés után belátnád, hogy ez dupla munka, dupla idő, és egyszerűbb a tankönyv elolvasása, vagy egy csoporttárstól az ő jegyzetének az elkérése és fénymásolása, ha a jegyzetelés neked nehezen megy.


Próbáld ki egy kölcsön diktafonnal, és ha beválik a módszer, akkor vehetsz egyet magadnak.

2011. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem van eladó diktafon, olcsóbban mint a "bótban", és vaci új...


Amúgymeg igenis érdemes, mert olyan sebességgel te jegyzetelni sohasem fogsz, ahogy egy előadó darálja a szöveget.

2011. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszi nektek, mp3 nincs nekem, nem vagyok egy nagy zenes. :) Egyebkent sokat fogok vonatozni es az mar olcsobb is, mint egy jobb fajta diktafon, szoval lehet fontolora veszem. :)

Nem bolcsesz, termeszeti targyaim lesznek nekem is es bar eleg gyorsan jegyzetelek, azert elofordul, hogy azt gondolom oran, hogy ez konnyu, tuti megjegyzem, nem irom le, aztan mire hazaerek lovesem sincs rola. :) Ilyenkor nagyra tudnam ertekelni, ha visszahallgathatnam. Meg eleinte nem tudom mennyire lesznek majd cimbik akiktol kerni lehet ilyet, meg kulonben is jobb szeretem a sajatom. Meg at kell gondolni, lehet tenyleg egy mp3 lesz a megoldas, csak nem tudom az mennyit tud felvenni, bar nyilvan fugg a kapacitasatol, de egy atlag kb. hany orat tud? Bocsi az ujabb kerdesert, de kezdo vagyok a temaban.

2011. aug. 6. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem két tantárgyból fél év irodalomtörténetének anyaga ráfért.Olyan 16-16 előadás.Közben egyet egyet töröltem,ráraktam a gépre.Ha valami lényegtelen dologról volt szó,mondjuk olvasott a tanár a regényből,akkor leállítottam.

Másfél órás előadás bőven ráfér,aztán minden előadás után gépre viszed,így nem kell aggódni,hogy úgy jársz,mint én.Pont,amikor a legfontosabb részről volt szó,megtelt:))))

Nagyon megéri amúgy,sokkal jobb visszahallgatni,könnyebben és gyorsabban is tanulod.

Jegyzetet meg ha nem muszáj ne kérj,kínos más hülyesége miatt magyarázkodni:)))

2011. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az szuper, es mekkora a memoriaja? Mar nezegetem oket... :)
2011. aug. 6. 18:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Két hét múlva megírom,most szervizben van szegénykém:)
2011. aug. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De diktafonnál mindig engedélyt kell kérni,én úgy tudom.És nem mindenki engedi meg.
2011. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!