Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék szinészi iskolába...

Szeretnék szinészi iskolába menni Budapesten melyek a legjobbak?

Figyelt kérdés
Szóval régóta "vágyam" :D hogy szinész legyek, meg az osztlyomban is én vagyok a "majd ő elválalja ugyis jól szinészkedik" lány.:D és szinészi Főiskolára szeretnék menni. Melyek azok a Budapesti sulik, amik jók?:O
2011. aug. 6. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Bar a kerdesedben foiskolat irsz, azt hiszem fiatal vagy meg, irok kozepsulikat is. Kozepiskola a Madach Gimnazium es a Vorosmarty, van meg par, de azok eleg gyengek, ezekbe viszont csak a legjobbak kerulnek be. Aztan van fizetos suli, abbol Foldesi Margite es Gor Nagy Mariae a legjobb. Egyetem csak a szinmuveszti van Pesten, oda 900 jelentkezobol evente 15 jut be, abbol 3-5 idokozben kiesik. Ide tenylegesen csak az elhivatottak es tehetsegesek kerulnek be. A masik hasonlo az a KIMI, de a szinmuhoz kepest eleg "gagyi". Kaposvaron van meg a szinmuvel nagyjabol egyenrangu fosuli, oda picit konnyebb bekerulni, mivel kevesebb a jelentkezo. Egyebkent nem akarlak elkeseriteni, de aki nagyon szinesz akar lenni, az 6 eves kora ota erre keszul es ez mindene, amellett irto tehetseges, szorgalmas es elhivatott. Egy legbol kapott alom es nehany dicseret ide keves lesz. Probald meg, hatha tenyleg kiemelkedoen jo vagy, de javaslom mellette kezdj mas hivatas fele is nezelodni.
2011. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt meg elfelejtettem, hogy ugyelj a helyesirasodra (igen, itt neten is!), mert minden szinesz komoly irodalmi tudassal rendelkezik, amihez hozzatartozik a helyesiras. (kapasbol a szinesz hosszu i, csak nekem angol a billem)
2011. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jólvan köszönöm az összeset.:) Általában helyesen írok, csak a billentyűnk sajnos nem jó.:(

de nagyon köszi! :D azért írtam amúgy fősulit, mert én kisvárosban lakok messze pestről, és középsuliba nem engednek.:) :S

2011. aug. 6. 20:34
 4/6 A kérdező kommentje:
hát jövőre szeretnék színátszó körre menni, meg persze nézelődöm más fele is.:) köszi.;)
2011. aug. 6. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, ugy mar ertem, kifogas elfogadva. :) Nincs mit, sok sikert hozza, csak olvass sokat, verseket is es gyakorlasnak javaslom Montagh Imre Tiszta beszed cimu konyvet. Szuper feladatokat talalsz benne, azok minden szini iskolaban elokerulnek. A szegyenloskodest felejtsd el (ha eddig ismerted volna :) ) a szinmun pl. fehernemuben kell repat enni ilyen-olyan helyzetekben. :) Vannak meg tortenetek, de leallok. Sok sikert!
2011. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jó.:D mind egyszer nagyon köszönöm.:D sosem voltam szégyenlős.:D amúgy a Margitot ismerem is személyesen, hisz tesóm odajárt.:) mármint ott dolgozott, és egyszer bálltam játszani, és a Margit mondta, hogy lenne tehetségem hozzá.:)
2011. aug. 6. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!