Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Erdelyi lany vagyok s a...

Erdelyi lany vagyok s a kikoltozest tervezgetjuk! A 10 osztalyt elvegeztem de nem tudom mik a torvenyek ott? Evkozben lehet e atiratkozni koltozes eseten? Amugy vendeglatoiparira mennek lehetne e folytatni 11,12-ot vagy elorol kellene kezdjem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem tuti hogy előlről kellene kezdened.

Még néha magyar suliból magyar suliba se fogadják el az éveidet hanem meg kell ismételned annyira eltérő az oktatás.

2011. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha elvégezted akkor már nem kell újrakezdeni. vmelyik év szeptemberében jött hozzánk új osztálytárs. úgyhogy ha rendesek akk folytathatod.
2011. aug. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló hülyeséget beszél, ne foglalkozz vele. Ilyen esetben mindig csak a kiválasztott iskola igazgatója tud pontos választ adni, mivel az ő döntésén múlik, és ő tudja, mit vár el tőled. Lehet, hogy elintézi veletek csendben a dolgot, lehet, hogy azt fogja kérni, hozzál valamilyen papírt az Oktatási Hivataltól, amelyik leírja, hogy mit érnek a kinti tanulmányaid a magyar rendszerben.


Év közben is lehet iskolát váltani költözés miatt, még az lenne a szép, ha nem lehetne!

Az teljesen valószínűtlen, hogy elölről kelljen kezdeni, ha azonos iskolatípusba mész át, de az elképzelhető, hogy néhány tárgyból különbözeti vizsgát kérnek majd, amihez meg fognak adni valami értelmes határidőt. Különösen magyar és történelem esetén attól is függ, hogy magyar vagy román iskolába jártál-e idáig.


_Mindenképpen_ azt javaslom, hogy már most kezdjétek felvenni a kapcsolatot a kiválasztott iskola igazgatójával, természetesen a szüleid közreműködésével, akár levélben is, ha nem tudtok odamenni. Küldjétek el neki az eddigi bizonyítványaid másolatát, arra mindenképpen szüksége lesz, hogy lássa, milyen tárgyakat tanultál. Múlhat az egyéni döntésén is a dolog, ezért még az sem kizárt, hogy két igazgató nem ugyanazt mondja, ha esetleg van két hasonló iskola a közelben.


Mivel az EU állampolgára vagy, minden tekintetben ugyanúgy kell bánjanak veled, mint a magyar állampolgár gyerekekkel.


Sok sikert!

2011. aug. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon- nagyon szepen koszonom!!!
2011. aug. 8. 12:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!