Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a turizmus-vendé...

Mit gondoltok a turizmus-vendéglátás szakról? El lehet helyezkedni vele külföldön? És hol érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Én a BGF-re gondoltam, méghozzá távoktatáson, nappalis nem szeretnék lenni.
2011. aug. 7. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
nagyon telített a szakma,túljelentkezés van évek óta,elég nehéz elhelyezkedni vele itthon legalábbis,a ponthatárok az egekben...ja és a BGF-en csak nappalis oktatás van turizmuson(nem véletlenül)
2011. aug. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tévedsz, távoktatás is van. Azt még hozzátenném, hogy középiskolában is turizmus tanultam.
2011. aug. 7. 19:02
 3/9 A kérdező kommentje:
még a kereskedelem-marketingon gondolkoztam, de valamiért azt gondolom, hogy a turizmussal többet érnék.
2011. aug. 7. 19:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Számold össze, hogy a különböző főiskolákon összesen hány embert vesznek fel erre a szakra, add hozzá, hogy nagyjából 10 éve ez így megy, és utána gondolkozz el azon, hogy Magyarországon mennyire a béka segge alatt van az idegenforgalom, vagyis van-e hely annak a sok ezer friss diplomásnak, akik onnan kikerülnek.

Ami pedig a külföldi elhelyezkedést illeti, oda nem kell semmiféle végzettség, csak néhány nyelv megfelelő ismerete és rátermettség. Több barátnőm dolgozik mediterrán területeken szállodában úgy, hogy életükben nem jártak idegenforgalmi szakra, viszont folyékonyan beszélnek két-három nyelven. Csak nálunk van ez a papírmánia.

2011. aug. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2011. aug. 7. 19:24
 6/9 A kérdező kommentje:
egyébként más szakokról nem kerül ki sok ezer friss diplomás?
2011. aug. 7. 19:25
 7/9 anonim ***** válasza:
ok,akkor van távoktatás...járj oda nyugodtan,sok sikert hozzá:D
2011. aug. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
most mit gúnyolódsz, mi a probléma?
2011. aug. 7. 19:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Képzeld, van olyan szak ahová 1000 embert se vesznek fel... a végére meg a 15%-uk végez. Ráadásul 1000x hasznosabb, mint az ilyen hülyeségek.
2011. aug. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!