Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezzel a bizonyítvánnyal...

Ezzel a bizonyítvánnyal felvesznek gimnáziumba, vagy menjek inkább szakközépbe?

Figyelt kérdés

magatartás: 4

szorgalom: 4

ének:4

matematika: 2

német: 3

testnevelés: 2

rajz:5

informatika: 3

nyelvtan: 3

irodalom: 4

technika: 5

kémia: 2

fizika: 2

biológia: 4

történelem: 3

etika: 5

14/L


2011. aug. 10. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát ahogy nézem ezt, hacsak nem te is az a fajta vagy aki leszarja a tanulást de amúgy valamihez ért akkor menj szakközépbe és majd tanulj valami szakmát amire van kereslet.

Ha viszont szimplán a lustaság...mert pl. nem tudom, hogyan kaphatsz 2est tesiből? Informatika is...olyan izé dolgokat kérnek általánosban, hogy az kész. A reál tantárgyak "érthetőek" ha nem arra született az ember de páron simán javíthatnál szerintem :/

2011. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

A szakközép nem gyengébb egy gimnáziumnál, szerintem összekevered a szakmunkással.

A szakközép rendesen érettségit ad, csak közben tanulsz még valami pluszt is. Pl. én közgazdasági szakközépbe jártam, és tény, hogy például kémia és fizika nem volt mind a négy évben, csak két (kémia) ás három (fizika) évig, de tanultunk helyette csomó minden mást.

Nem hiszem, hogy gyengébb bizonyítvánnyal szakközépbe könnyebb lenne menni.

2011. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

23:04

Gimnáziumban se feltétlen van fizika és kémia végig.

2011. aug. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
93%
Már bocs, de ez még Szakközépbe is a gyengébbik részébe esik...
2011. aug. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

jó, de akkor mégis mihez kezdjek?

betanított munkás? na az aztán végképp nem akarok lenni.

2011. aug. 11. 02:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Ilyen jegyekkel mégis mit akarsz? Valami nagyon gyenge szakközépbe talán
2011. aug. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Tényleg nem tudom, miért hiszi bárki is, hogy a szakközép gyengébb, de mindegy.

Szerintem, ha most a felvételin gondolkodsz még, akkor szeptemberben kezded még csak a 8.-at, nem?

Ha így van, van még egy éved javítani, és felkészülni a felvételikre! Tudtommal most az is van, nem? Ebben az esetben semmi sincs veszve!

Szóval ne add fel, hanem húzz bele! :)

2011. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A szakközép nem minden esetben, de általában gyengébb mint egy gimi. Gimibe az esetek többségében azért megy valaki mert még nem tudja konkrétan hova de egyetem/fősuliba akar menni.

Persze csak az esetek többségében van ez így, vannak erősebb szakközepek is és így gyengébb gimik. Pl. ha terveznél majd a későbbiekben a műegyetemre menni akkor már mehetsz előre valamilyen gépészeti szakközépbe.

Lényeg a lényeg, hogy bele kell húzni ha ilyen jegyeid vannak. Mindenhol van azért egy alap színvonal amit el kell érni, és ilyen jegyekkel csak oda fogsz bekerülni ahova azokat veszik fel akik sehova se fértek már be de még tankötelesek (nem ajánlom azt...iszonyat szar osztályok szoktak úgy összejönni :) )

2011. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jó, mondjuk én csak azt a helyet ismerem, ahova jártam, de minket eleve gimibe vettek fel (mindenkit), csináltak 4 osztályt, aztán 2. után kellett választanunk, hogy ki menne gimibe tovább, ki szakközépbe.

Szóval nem tudom, lehet tényleg gyengébb szakközepek is vannak... De szerintem elsősorban inkább arra koncentrálj, hogy mit szeretnél csinálni, azt tűzd ki célnak, és törekedj rá, ne pedig úgy állj hozzá, hogy "hova vesznek így fel".

2011. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Persze ez kell legyen a fő szempontod, ahogy az utolsó mondja.

Noha még távolinak tűnhet, de pár év és neked kell eltartani magad, legalábbis gondolom te sem szeretnél életed végéig a szülőkön lógni. Egy lakás-rezsi bizonyos életszínvonal meg pénz.

2011. aug. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!