Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Félévspórolás egyetemen....

Félévspórolás egyetemen. Lehet ilyet? Lent leírom konkrétan a szitut.

Figyelt kérdés
Én járok egy szakra, most végeztem a 2. félévemmel. Nem jelentkeztem idén sehova, pedig így lehetne megcsinálni mind két szakot államin, úgy hogy ne fogyjanak a féléveim. Lehet, olyat, hogy jövőre jelentkezek a kiszemelt szakra, kreditbeszámítással kb. el tudnám fogadtatni az egész első évemet. (gazdasági szakokról van szó, ott meg az összes alapszakon ugyanazt tanítják kb.) Az lehetséges, hogy így évet spóroljak, és csak 2,5 évet kell járjak majd? Nappalin szeretném a szakot ha lehet, és akkor nem veszne el még plusz egy évem. Mondjuk az állami féléveim sajnos igen... Úgyhogy mesterre nem tudnék menni már államin. Tényleg szerintetek inkább két szak, vagy egy alapszak és egy mesterdiploma?
2011. aug. 15. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel a legtöbb alapszak önmagában nem sokat ér, ezért mindenképp BA+MA. 12 félév meg ingyen van, te döntésed, hogy hogyan akarod felhasználni.
2011. aug. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Inkább MA. Két majdnem azonos alapfokú diplomával csak a valagad törölgetheted, főleg gazdaságival. Később, ha már dolgozol, és bővíteni szeretnéd a szaktudásod, még ráérsz pl. levelezőn csinálni a másikat.

De amúgy lehet, azonos intézményben el szokták fogadni, kivéve, ha azóta megvűétozott a tanterv és nincs meg a követelt egyezés (ez általában 75%), de gazdasági téma elég állandó, és ha jól rémlik, 5 éven belül lehet elismertetni kreditet, tehát még ráérsz.

2011. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Amúgy azért annyira nem hasonlít...nemzetközi gazdálkodás-pénzügy lenne a párosítás, nálunk csinálják ezt egy páran.

2011. aug. 15. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!