Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskola után hol tanuljak...

Középiskola után hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Milyen ágon/szakon érdemes továbbtanulni? És melyik egyetemen/főiskolán?
2011. aug. 25. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen típusú kérdés van legközelebb használd a keresőt, de...

1; Mit szeretsz?

2; Milyen a tanulmányi átlagod meg milyen vagy ezen a téren tudásilag?

2011. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most megyek 11. osztályba, 10. osztály év végén az átlagos 3,9 volt, matekból 2-es lettem.(gimnáziumba járok) Informatikából jó vagyok, programozás érdekel, de nem biztos, hogy programozóként el tudnék helyezkedni, mert sok van belőlük. Valami olyan szakmát szeretnék, amivel külföldön (USA vagy Anglia) el tudnék helyezkedni.
2011. aug. 25. 17:17
 3/7 A kérdező kommentje:
átlagom*
2011. aug. 25. 17:17
 4/7 anonim ***** válasza:

A 2es matek miatt a programozás kilőve, informatikában van matek és egyetemen-fősulin nem is gyenge szintű.

Hacsak nincs pár tantárgy amiből tényleg jó vagy (pl. magyar-töri meg ilyesmi) akkor szerintem te jobban jársz egy olyan szakmával ami keresett adott helyeken külföldön + a nyelv.

Fősuli-egyetem ha csak közepes tanuló vagy (noha a 3.9 inkább a 'jó' fele megy de ha semmiből se vagy ténylegesen jó) szerintem nem éri meg. Ha most pl. ezzel a matekkal elmész egy akármilyen informatikai szakra akkor már első szemeszterben nem fogod bírni.

2011. aug. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt senki sem tudja helyetted. Érdemes utánanézni okj képzéseknek is, egyeteminek is egyaránt, illetve azt hogy miből vagy jó, milyen tantárgyat szeretsz és mit nem. Pl. én germanisztikára mentem, mert meghalnék, ha matekot továbbra is kellene tanulnom, viszont bölcsészen nincs matek.
2011. aug. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha kell üsd be majd ha érettségihez közeledsz a google-be, hogy hiányszakmák vagy keresett okj-s szakok és válogass a leírások között, hogy mi jön be... Nekem ez vált be és így tudod mit választasz nagyjából és nem lesz zsákbamacska :D
2011. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ELTE környezettudományi nagyon jó vagy a BME biomérnöki
2011. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!