Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociológiások! Melyik egyetem...

Szociológiások! Melyik egyetemre jártok? Milyen óráitok vannak? Milyenek a tanárok, közösség? Miért választottátok ezt a szakot?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

PPKE-BTK-n vagyok ötödéves. Így az új BA-rendszert nem nagyon ismerem.

De az egyetemről:

A szocos tanárok nagyon jó fejek. Nekem a kedvenceim a módszertanosok voltak :) A szociloógia tanszék jól el van dugva a főépület egyik csücskében, így egy pici összetartó társaság jöhetett létre.

Mi még 4 szakirány közül választhattunk (nonprofit, gazdaságszoc, szociálpolitika, politikai szoc.). Azt hiszem a BA-nak ilyen már nincs.

A campus gyönyörű, ilyenkor már kinn szoktunk feküdni a "rizsteraszokon" és napozás közben készülünk a vizsgákra :)

Órák: elsőben voltak pl. bevezetés a szociológiába, matek statisztika, magyar társadalomtörténet, bevezetés az informatikába stb. De fel tudtál venni sok mindent ami érdekel (pl én jártam kína társadalomismeretre is). Van szociológiatörténet, amiből a legnehezebb volt a szigorlat, de túlélhető :)

Nekem a pályaválasztási tanácsadó javasolta és nem bántam meg, nagyon szeretem és szuper volt ez az öt év, sajnálom, hogy lassan vége :(

Jelentkeztem az eltére is, emléxem a szóbeli felvételi végén a szóbeliztető megveregette a vállam, hogy szeptemberben találkozunk (összpontszám alapján 92%-os lett a felvételim), de mondtam neki, hogy a Pázmányra megyek. Ha voltál a két helyen és érezted a hangulatot, akkor talán megérted, hogy miért.

És most már tudom, hogy ól választottam. A nonprofit szakirányon a legjobbtól tanulhatok 1 éve egy alapítványnál dolgozom suli mellett :)


Ha van még kérdésed vagy ilyesmi kérdezz, most csak ennyi jutott eszembe :)


Jaina

2009. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm:)

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy milyen a statisztika? Nagyon nehéz teljesíteni? Mert a gimis anyag érdekel, értem, de nem tudom ,hogy mire számíthatok esetleg majd az egyetemen.

A másik pedig, hogy mennyire fontos a nyelvtudás? Mert franciául és angolul tanulok, mindkettőt szeretném folytatni/gyakorolni, és azt hallottam, hogy elég sok idegen nyelvű szakirodalom van. A szakon egy középfokú C nyelvvizsga a követelmény?

Mégegyszer köszönöm szépen a segítséget.:) Nincsenek szociológiás ismerőseim sajnos, a felvételi tájékoztatók meg olyan tárgyilagosak,úgyhogy remélem, hogy a konkrét tapasztalatok több mindent elmondanak:)

2009. ápr. 17. 21:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak most láttam, hogy írtál ide :(

A stat nagyon könnyű, bár én emelt matekos voltam gimiben. De lehet ZH-hoz használni a füzetet :) Minimum 3-asra abból is meg lehet írni, ha hozzá se tudsz szagolni a témához.

Nyelv: diplomához két középfokú C nyelvvizsga kell!


Ha van még kérdés, akkor e-mailben megtalálsz :)


Jaina

2009. máj. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!