Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idegenforgalmi szakmenedzser...

Idegenforgalmi szakmenedzser + Hostess okj. Mire jó? Van értelme belevágni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Idegenforgalmi szakmenedzsernek akkor van értelme tanulnod,ha például utazási irodában,szállodában szeretnél dolgozni,vagy idegenvezető szeretnél lenni és szeretsz nyelvet tanulni. A hostess kiegészíti az egészet vendégeket fogad,beszélget velük,hivatásos házigazda szerepet tölt be.
2011. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

eredetileg idegenvezetőnek szerettem volna tanulni, de nem indul az a szak és áttettek erre.

még nem mondtam biztosra, hogy megyek, de el kéne döntenem...

lehet inkább halasztanom kellene egy évet és valami egyetemre jelentkezni jövőre... :s

2011. aug. 30. 13:35
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha idegenvezető szeretnél lenni, nem feltétlenül kell éveket az egyetemen töltened. Ez a képesítés nem tűnik rossznak.
2011. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a szak szerintem is jó,én feburuárban jelentkeztem egyetemen felsőfokú szakképzésre és az idegenforgalmi szakmenedzser és a kereskedelmi szakmenedzser között hezitáltam,végül a kereskedelmi szakmenedzsert jelöltem meg első helyen így ide vettek fel. Lehet hogy később meg fogom bánni mert a kereskedelmi szakmenedzserrel nehezebb elhelyezkedni.

Szerintem az idegenforgalmi szakmenedzser nagyon jó ahhoz hogy idegenvezető legyél,az idegenvezetőknek nem hiszem hogy diplomára lenne szükségük,ha van megfelelő nyelvismereted és némi tudás emögött akkor akár külföldön is elmehetsz idegenvezetőnek (ahol gondolom jobban keresnél). Ehhez ha még tanulsz hostess okj-t az még jobb,mert így nagyobb esélyed lesz munkát találni.

2011. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem ér semmit az okj-s hostess képzés
2011. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy volt osztálytársam járt idegenforgalmi szakmenedzserre, azóta egy utazási irodában van. Testvérem is azt végezte, de nem tudott a szakmájában elhelyezkedni, mondjuk nem sokat keresett, mert kapott egy másik lehetőséget a végézs után rögtön. Sopronban lakunk, de sztem még itt is nehéz ebben elhelyezkedni...
2011. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!