Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én félek ennyire az...

Csak én félek ennyire az egytemi beiratkozásról és az első naptól?

Figyelt kérdés

Nagyon félek hogy mi lesz,talán túlságosan is izgulok. Csak én vagyok ezzel így vagy ti is? Teljesen idegen emberek között leszek,még soha sem voltam ilyen helyzetben. Eddig ha idegenek közé mentem mindig volt velem 2-3 ismerős,középiskolában is jött velem 2 volt osztálytársam.

Tudnátok tanácsokat adni hogy idegenekkel miről beszéljek? Hogyan kezdjem az ismerkedés? Eléggé visszahúzódó is vagyok,eddig nem nagyon voltak barátaim de ezen szeretnék változtatni,közvetlenebb szeretnék lenni. Talán azért is van egy csomóban a gyomrom mert ilyen vagyok. Attól félek ha veszem a bátorságot és odamegyek valakihez vagy ha valaki odajön hozzám akkor nem tudok majd miről beszélgetni,mert hirtelen nem jut majd eszembe semmi. Ha így járnék akkor mit csináljak? Ha nem jut eszembe semilyen téma miről beszéljek vele?


2011. aug. 30. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Például beiratkozáskor odamehetsz emberekhez, hogy "szia, milyen szakra jössz?", de nyugi, sokan szintén ilyenektől félnek, hogy nem ismernek senkit és jaj mi lesz. Ha odamegy hozzád valaki, úgyis fogtok tudni valamiről beszélni, hiszen rögtön van is egy közös pontotok: mindketten most kezditek az egyetemet.
2011. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg erre a legjobb ellenszer a gólyatábor lett volna, hisz ott mindenki ismeretlen mindenkinek (talán páran ha középsuliból együtt jönnek akkor nem) és ott mindenki hasonló mint te.

Ha ez sajnos kiesett akkor szerintem először próbálkozz neten keresni fórumokat ahol a jövőbeli évfolyamtársaid összegyűltek. Pl. facebook vagy akármilyen más hasonló oldal.

Amúgy hova mész?:P

2011. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is eléggé parázok, mert én is olyasmi típus vagyok, mint Te, kedves kérdező (:
2011. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első kérdés az egyetemen: Milyen szakos vagy? Második: Honnan jöttél, melyik városból? (Az hol van?) Majd: hol laksz? Koli, albérlet, én sajnos nem jutottam be, stb. Jók a szobatársaid? Melyik gyakorlatot vetted fel? Mit tudsz a tanárainkról? Szigorúak? Van felsőbb éves ismerősöd? Milyen szabadon választható óráról hallottad, hogy jó és könnyű? Minden hétvégén haza fogsz utazni?..... És gyakorlatilag 5 perc alatt már vidáman beszélgettek. Ennyi. Én vagyok a világ legaggódóbb embere, de speciel ez az egyetemi beilleszkedés sosem okozott problémát. Mivel senki sem ismer senkit, pont ez az a hely, ahol a legkönnyebb beszélgetni. Ráadásul mindenki kíváncsi rá, honnan jött a másik, és miért jött el például az ország túlsó szegletéből.
2011. aug. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaj és persze a legáltalánosabb kérdés: Ez meg ez az óra tudod melyik teremben van? Tudod hol van az terem? Épület, emelet? Nem tudod, hol a könyvtár, jegyzetbolt......
2011. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Pestre fogok menni,de nekem maga a város is teljesen idegen. Facebookon van egy csoport ahol a szaktársakkal már beszélgettem,de ez csak 4 ember és ezen a 4 emberen kívül még lesznek sokan akiket egyáltalán nem ismerek és a sok ember között ezt a 4-et lehet hogy látni se fogom.

Az egyik ismerősöm próbált segíteni és mondta hogy legyek lazább és ne feszengjek ezen hogy miről fogok beszélgetni mert azt észreveszik rajtam és nekik se lesz kedvük velem beszélgetni,de egyszerűen nem tudok lazább lenni mert nagyon izgulok. Már annyira félek hogy azon is gondolkoztam hogy indulás előtt iszok valamit hogy kicsit feloldódjak:S:S

2011. aug. 30. 16:16
 7/7 anonim ***** válasza:

nem kell ilyesmitől parázni. elég sokezer ember élte már túl az első napokat az egyetemen. :-D


emlékszem mikor én kezdtem, full egyedül új városban, ahol senkit sem ismertem, egyáltalán a sulit is alig találtam meg, közbe cipeltem a nagy 40 kilós cuccot a 35 fok melegbe. az se volt normálisan kiírva, hogy melyik terembe kellene egyáltalán beiratkozni. mégis meg lett oldva.

mire a koleszba indultunk már összespanoskodtam 3 másik leendő szaktársal beiratkozás közbe, akik ugyanabba a koliba mentek mint én. persze egyikünk se tudta, hol a rákba van a kolesz, de minden útbaeső kocsmánál megálltunk egy vadászra és szartunk az egészre. estére aztán minden okés volt. be voltam iratkozva, megvolt a kolesszoba, megismertem a fontosabb arcokat és már szerveztük is a szobatársakkal az esti ismerkedős iszogatást. :-)

2011. aug. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!