Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Úgy érzem nem fogom bírni...

Úgy érzem nem fogom bírni végigjárni az utolsó évet. Szerintetek hogy éljem túl? Hogyan lehetne megoldani, hogy ne kelljen végig ottmaradni?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeretnék újra visszamenni a suliba a gyakszi miatt. Lehet, hogy kinevettek, de azért nem akarok, mert utálom a gyakorlatot, mivel délután 4-ig tart és mire hazaérek hulla fáradt vagyok és időm sincs már semmire. Eddig tűrtem, egy szót nem szóltam, de most már nagyon nincs kedvem ott lenni. Hogyan lehetne megoldani, hogy ne kelljen ottmaradni végig? Könyörgöm segítsetek!!
2011. aug. 31. 23:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ahham, na figyelj. A célkitűzés úgy kezdődik, hogy elhatározod, valóra váltod az álmod.

"álmaim ugyan lennének, de azok olyan álmok, amik soha sem fognak valóra válni." - ezzel a hozzáállással, nem a rút és gonosz világ teszi lehetetlenné az életed, hanem saját magad.

2. lépés az álmodozás után: elhinni magadról, hogy meg is tudod valósítani!


"Szeretnék egy olyan állást, ahol nem mint beosztott, hanem mint főnök vagyok jelen." A főnök is beosztottként kezdni (hacsak nem valami milliárdos cégvezető apukád, aki beültet a székbe és passz).


"Hajlandó lennék küzdeni egy lányért" - ha ez tényleg így lenne, akkor ez a mondat így : küzdök egy lányért.


"Az igazat megvallva a tinédzser korból már kinőttem (21 éves vagyok)" - óó, nem, a tinédzser kor nem ott végződik, hogy az ember elfújja a 18 gyertyát. A fiatal felnőttkori problémáidat tini felfogással közelíted meg most még.


"van itt nem kevés kisebbségi komplexus is" - ez jó, hogy tudod magadról, kezdj vele valamit, ha zavar vagy fogadd el.

"Lehetséges, hogy egy életcélt kitűzve magam elé megkönnyíteném a helyzetemet, de még én magam sem tudom, hogy mit is akarok." - na, itt a lényeg, hogy nem tudod mit akarsz. S mindaddig nem is fogod tudni, amíg nem vagy hajlandó a mostaninál reálisabban látni a helyzetet. Álmok kellenek, de a hozzájuk vezető út nem az álmodozás. Igen, egy életcél jót tenne, pl. ha már főnök akarsz lenni, azt tudod már, hogy egy csirketelep vagy egy kutatólaboratórium főnöki székére vágysz?

A legkönnyebb dolog ilyen hozzáállással - hogy úgysem sikerülhet - a tettek elé akadályt gördíteni. Ez lustaság. Cselekvés nélkül nincs eredmény. Gondolkodj ezeken, remélem, segítettem.

2011. szept. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!