Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a gazdálkodási...

Mi a különbség a gazdálkodási menedzsment és a nemzetközi gazdálkodás szakok között?

Figyelt kérdés
Melyiket mire lehet használni?
2011. szept. 1. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
semmi különbség, mivel ugyanazt tanítják csak a nevük más és ezekből van rengeteg munkanélküli
2011. szept. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
77%

Iskolája válogatja...

Nemzetközin gondolom jobban erőltetik a nyelvi tárgyakat is, gazdálkodásin nem volt jellemző, gazdálkodási menedzsment elődjén végeztem (gazdálkodásin), aki nem tejbetök volt már anno is, mind bankban, hivatalokban, cégeknél dolgozunk, saját szakmánkban, de lett AVON tanácsadónő és kozmetikus is csoporttársainkból államvizsga után. Egyébként közgazdász diplomát adott, sztem most is azt ad.

Szubjektív a véleményem, de talán a gazd-men emészthetőbb a foglalkoztatók körében vidéken, a másik elég idegen, nem tudják mihez kötni, főleg állami és kkv szektorban. De hangsúlyozom ez csak 1 vélemény a sok közül.

2011. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Sok logisztikai, szállítmányozási cég kéri a közgáz vagy gazdálkodási diplomát és természetesen az idegen nyelvet! Azért írom ezt a munkakört, mert perpillanat itt vannak a legnagyobb megüresedések az országban a mérnök és az informatika mellett. Ha felvin elolvassátok a "Miért érdemes diplomásnak lenni?" fejezetű cikket, akkor abból is megtudhatjátok, jelenleg ezt a hármat tartják a legkeresettebbnek a diplomák között. Ezekkel van legnagyobb elhelyezkedési lehetőség, jó fizetés reményében. Én is megnéztem pár állásközvetítő céget, és mindenhol kidobja a rengeteg álláshirdetést logisztika, szállítmányozás, beszerzés... területén. Lehet hogy kicsit megfoghatatlanul széleskörű a gazdálkodási diploma, de kb. ennyire tágabb lehetőségek is társulnak hozzá. Ha tudsz min. angolul társalgási szinte, de nem árt hozzá másik 1-2 idegennyelvi tudás, mellette itt van ez a diploma, esetleg szakirányú végzettség, jó gyakorlati hely referenciának, illetve a jó kommunikációs készség, nyert ügyed lesz ezeken a területeken. Én ezért szeretnék menni gazdálkodási és menedzsmentre, utána logisztikai mesterképzésre. De mindenki a szívéhez közelebb állót válassza, csak akkor van értelme az egésznek. Viszont az is igaz, h nm árt előtte szétnézni, érdeklődni, milyenek a kilátások utána... Szóval gazdálkodási diplomának is csak akkor van értelme, ha célirányosan megy vki és vannak konkrét elképzelései vele. Üdv! Anita
2012. jan. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Semmi.Mind a kettő egy f0s!
2013. júl. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!